Війна
16 квітня 2021
“Прифронтова”: про війну, про кохання, про ПТСР
Хочу розповісти вам про книгу, яку дуже рекомендую прочитати.
author
Сергій Пархоменко

Директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД імені Олександра Никонорова

news-image

Давно хотів взятися за новий літературний твір, присвячений подіям російсько-української війни. Тільки не спогади у форматі інтерв’ю журналістам, не якусь документалістику з сухими фактами (наступали туди-то, проти нас було стільки то осіб і стільки то танків, втратили стільки-то побратимів, знищили стільки-то ворогів). Ні, хотілося чтива, в якому автор пропускає через себе свої переживання, свій досвід, свої відчуття…І така книга нарешті мені трапилася. І написав її мій добрий друг, експерт Центру ОПАД, ветеран Олег Костюк. Книга «Прифронтова» – збірка оповідань, про війну і не лише.

Воєнні оповідання базуються на реальних подіях, у героїв книги є реальні прототипи в житті. З міркування етики автор не називає справжніх прізвищ та імен. Бо війна – це не лише пафос, не лише героїзм, не лише звитяга. На війні так часто буває – «чорне» і «біле» ходять поруч і змінюють вони одне одного з такою швидкістю, що не встигаєш й оком повести.Так, війна, скажемо так «пахне неприємно». Пахне потом, кров’ю, слізьми… Після війни люди повертають іншими. Як от головний герой збірки – Ігор. Про переживання травматичного досвіду літературного героя йдеться в більшості оповідань.

І ще:

Я дуже не рекомендую книгу тим, хто хоче «стерильної» подачі інформації про війну.

Я не рекомендую. книгу людям з вразливою психікою.

Це контркультурний твір. З усіма відповідними атрибутами. З матюками, з кров’ю, з відвертими сценами… Натуралізм, одним словом.

Але написано класно! Олег ще багатьом «сучукрлітчикам» фору дасть, хоча це його перший твір!

Книгу можна придбати:

https://www.yakaboo.ua/ua/prifrontovaja.html

Або написати Олегу напряму:

https://www.facebook.com/profile.php?id=10000210237557

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.