Досьє
24 травня 2016
Ярош Дмитро Анатолійович
Ярош Дмитро Анатолійович

Радник начальника Генштабу (з 2015 р.). Народний депутат України VIII скликання, лідер «Правого сектора».

Місце народження та освіта

Народився 30 вересня 1971 року в Дніпродзержинську Дніпропетровської області.

У 2001 році закінчив філологічний факультет Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка.

Кар'єра

Починаючи з жовтня 1988 року брав активну участь у політичній діяльності.

З 1989 року -  член Народного Руху України.

У 1989-1991 роках проходив службу в лавах Радянської армії.

У 1994 році став одним із засновників націоналістичної організації «Тризуб» ім. С. Бандери, керував її регіональним підрозділом. У 1996 році увійшов до центрального комітету організації, з 1996 по 1999 рік очолив Тризуб.

З 2002 року - головний інспектор Всеукраїнської організації «Тризуб», член Центрального Проводу. З січня 2005 року виконував обов'язки голови Центрального Проводу. Згодом знову керував організацією, після чого передав цей пост своєму заступнику Андрію Стемпіцького.

З жовтня 2010 року - ініціатор створення і координатор єдиного Націоналістичного руху.

З квітня 2013 року -  помічник-консультант депутата Верховної Ради від партії УДАР Валентина Наливайченка.

В кінці листопада 2013 року, під час Євромайдану в Києві, Ярош був одним з ініціаторів створення громадського руху «Правий сектор» - об'єднання націоналістичних організацій та осіб для усунення так званого «режиму внутрішньої окупації» і звершення української національної революції. Допомагав у створенні Самооборони Майдану. Лідери «Правого сектора» порівняно довго трималися в тіні і не брали участь у публічній політиці.  Лише наприкінці січня 2014 року вони почали висувати владі свої власні вимоги, позиціонуючи себе як самостійну суспільно-політичну силу, і заявили про бажання виступити в якості третьої сторони в переговорах між владою та опозицією.

«Таємна зустріч»

20 лютого 2014 року, після розстрілу учасників майдану силовиками, відбулася таємна зустріч  Яроша з Президентом Віктором Януковичем, про що, за посиланнями ЗМІ, 25 лютого 2014 року повідомив Мустафа Найєм. За словами Яроша, він відмовився прийняти пропозицію Президента про перемир'я. 21 лютого 2014 року, під час публічного оголошення лідерами парламентської опозиції умов підписаного з Президентом Януковичем Угоди про врегулювання політичної кризи в Україні, саме представники «Правого сектора» заявили, що їх не влаштовує обумовлена в документі поступовість політичних реформ, і зажадали негайного відходу у відставку Президента Януковича. За словами Яроша, в Угоді були відсутні чіткі зобов'язання щодо відставки Президента, розпуску Верховної Ради, покарання керівників силових відомств і виконавців «злочинних наказів, в результаті яких було вбито близько сотні українських громадян», він назвав Угоду черговим замилюванням очей і відмовився його виконувати.

26 лютого 2014 року на Майдані були представлені кандидатури майбутнього уряду Яценюка, в якому Дмитру Ярошу була запропонована посада заступника секретаря РНБО України. Сам він претендував на місце віце-прем'єра з силового блоку.

Весною 2014 року в якості кандидата брав участь у позачергових виборах Президента України, отримав 127 818 голосів (0,70%).

З листопада 2014 року обраний народним депутатом України VIII скликання. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

На початку 2015 року начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко і лідер Добровольчого Українського Корпусу домовилися про призначення Яроша радником начальника Генштабу - Головнокомандувача ЗСУ.

8 листопада 2015 року відбулася конференція керівного складу "Правого сектора" в Києві, після якої Ярош заявив, що складає повноваження лідера Національно-визвольного руху "Правий сектор".

Зв’язки

Дмитро Ярош має дружні стосунки з секретарем РНБО Андрієм  Парубієм, які тривають впродовж усього часу їх знайомства, з середини 1990-х років. Багаторічні дружні стосунки пов’язують лідера «Правого сектора» і  депутата Верховної Ради від партії УДАР Валентина Наливайченка.

Кримінальна справа в Росії

3 березня 2014 року слідчий комітет Російської Федерації відкрив кримінальне провадження на лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша, і він був оголошений у міжнародний розшук по каналах Інтерполу за публічні заклики до тероризму і екстремізму. Нібито в соцмережах звернувся до покійного терористові Доку Умарова із закликом активізувати боротьбу проти Росії.

12 березня 2014 року Басманний районний суд Москви, відомий як інструмент політичних репресій, через свої скандальні рішення, зокрема у справі Михайла Ходорковського, задовольнив клопотання слідства і виніс рішення про заочний арешт. Сам Дмитро Ярош заявив, що це рішення не вплине на його діяльність. 17 березня адвокат Дмитра Яроша Олександр Фомін подав апеляційну скаргу на рішення Басманного суду. 2 квітня 2014 року апеляційна колегія Московського міського суду визнала рішення суду першої інстанції законним і залишила його без змін.

Статки

У поданій декларації про доходи  за 2013 рік було засвідчено 803 грн на сім'ю з п'яти осіб. На прес-конференції Ярош пояснив, що сам він взагалі не мав доходу, а зазначена сума - стипендія старшої дочки.

Сім'я

Дружина - Ольга. Троє дітей: дочки Анастасія та Ірина, син Дмитро. 11 березня 2014 народився онук Назар.

Посилання на сторінки у соцмережі  www.facebook.com/dyastrub, www.facebook.com/dmytroyarosh , www.facebook.com/d.yarosh .