Досьє
25 травня 2016
Семенченко Семен Ігорович
Семенченко Семен Ігорович

В минулому Костянтин Ігоревич Гришин. Депутат Верховної Ради України VIII скликання від партії «Самопоміч». Командир добровольчого батальйону спеціального призначення «Донбас». В минулому - власник компанії, що спеціалізувалася в сфері телекомунікацій.

 Біографія

Народився 6 червня 1974 року в Севастополі. Закінчив Чорноморське вище військово-морське училище імені Нахімова. У 1993 році, після того як стало зрозуміло, що на флот не зміг потрапити, вирішив отримати цивільну спеціальність. Перевівся в Севастопольський національний технічний університет на факультет фінансів, де отримав фінансову освіту. За деякими повідомленнями у ЗМІ, Семенченко здобув другу вищу освіту - кінорежисера.

З 1998 по 2004 рік - голова виконкому ГО «Народний рух за соціально-економічне та духовне відродження». Також впродовж часу, з 1998 по 2001 рік, працював головним редактором газети «Севастопольський вісник».

У 2001 році зайняв посаду директора ТОВ «Центр громадських соціально-економічних ініціатив».

З 2006 року і по теперішній час (2014 р.), за повідомленнями у ЗМІ, використовував отриманий досвід і знання у підприємницькій діяльності.

З 2014 року командир батальйону спеціального призначення «Донбас» першої бригади оперативного призначення Національної гвардії України (звання майор Національної гвардії України).

Був учасником Євромайдану. У квітні 2014 року для боротьби з бойовиками самопроголошеної Донецької народної республіки Семенченко Семен сформував з жителів України батальйон «Донбас». 29 червня 2014 року прибув до Києва з вимогою припинити перемир'я та ввести воєнний стан. Провів демонстрацію під Адміністрацією Президента і виступив на сцені Майдану. 29 липня 2014 року народний депутат Олександр Бригинець повідомив, що командир добровольчого загону «Донбас» Семен Семенченко отримав призначення - він відповідальний за Артемівськ. 19 серпня, під час зачистки Іловайська, перебуваючи на передовій, був поранений і прооперований в Дніпропетровську. Відомо, що Семенченко – батько чотирьох дітей, хоча приховує особисті дані, щоб захистити сім'ю, яка, за його словами, підтримує його, але не цілком розуміє. На публіці весь час з'являвся одягненим в Балаклаву, яка приховувала його обличчя, крім очей.

На початку вересня 2014 року 15 бійців «Донбасу» звинуватили Семенченко в некомпетентному керівництві батальйоном. Колишні однополчани називають його піарником. Комбат відповідає, що учасники скандальної прес-конференції раніше були вигнані з батальйону за мародерство.

З 2014 року - народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Член депутатської фракції Політичної партії "Об'єднання "САМОПОМІЧ". Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

Компромат

Як зазаначалось у ЗМІ в січні 2016 року, Головною військовою прокуратурою України розслідується справа проти депутата Верховної Ради України від "Самопомочі" Семена Семенченко. За словами Військового прокурора України Анатолія Матіоса, розслідується кримінальне провадження за низкою статей КК України, зокрема статтей 146, 358, 366 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини, підроблення документів, службове підроблення).

Як зазначалось, під час досудового розслідування було встановлено, що до призначення Семенченка на посаду у військову частину № 3027 він не перебував на обліку офіцерів (офіцерів запасу) ЗСУ та первинного військового звання ніколи не отримував. За заявою прокуратури, Семенченко в серпні 2014 року використовував завідомо підроблені документи, зокрема тимчасове посвідчення офіцера запасу на своє ім'я для прийняття його на військову службу у військовому резерві.

Посилання на сторінки у соцмережі Facebook https://www.facebook.com/dostali.hvatit?fref=tshttps://www.facebook.com/dostali.hvatit.

Посилання на сторінку у соцмережі  www.facebook.com/dostali.hvatit .