Мочанов Олексій Юрійович

Український автогонщик, автомобільний та автоспортивний журналіст, телеведучий, тест-пілот, інструктор. Чемпіон України з автослалому,  чемпіон німецької серії багатогодинних кільцевих перегонів на витривалість. Майстер спорту України міжнародного класу з автомобільного спорту. Волонтер, здійснює забезпечення українських військ в ході війни на сході України. Один з лідерів Автомайдану.

Місце народження та освіта

Народився 18 січня 1969 року в Києві в родині відомого археолога Юрія Олексійовича Мочанова.

Закінчив історичний факультет Якутського державного університету. Проходив військову службу в розвідці прикордонних військ, після чого продовжив службу в загонах міліції особливого призначення і в ДАЇ міста Києва. Також закінчив шведську спецшколу Volvo Security Driving Academy і багатоетапний спецкурс Audi Driving Experience на полігонах і гоночних трасах в Москві, Німеччини, Швеції та Фінляндії.

Кар'єра

Служив у розвідці прикордонних військ КДБ СРСР, київському загоні міліції особливого призначення і міському управлінні ДАІ Києва.

У 1994-1995 роках був каскадером (Москва).

З 1995 року почав співпрацювати з виданнями "Motor News", "Сигнал", "Drive", "Автомобілі", "Коммерсантъ", FHM, "Авторевю" і "Автоспорт". Крім цього, працював з телевізійними проектами "Соняшники" на телеканалі "Інтер", "Автошоу" на "УТ-1", "Парк автомобільного періоду" на "1 + 1", "ABS" на ТВС, "Автостиль" на "СТБ" , "Автопілот" на "УТ-1" і "Екіпаж" на "Першому автомобільному".

Кар'єру в автоспорті Олексій Мочанов розпочав в 1996 році.

У 1999 році став чемпіоном України з автослалому і володарем Кубка України з ралі на серійних автомобілях. У 2003 році встановив командний рекорд Росії в 24-годинній гонці - 5088 км за добу.

У 2004 році працював на трансляціях чемпіонату світу в класі "Формула-1" для "Першого національного» разом з Олексієм Андроновим. У 2005 році телеканал "ICTV" запросив Мочанова коментувати трансляції чемпіонату світу з ралі.

У 2006 році ініціював створення української національної команди з кільцевих гонок Racing Team Ukraine, яка стала віце-чемпіоном в абсолютному заліку в німецькій серії VLN. 

Олексій Мочанов тренує гонщиків-аматорів і потенційних професійних пілотів на Північній петлі Нюрбургринга, займається з початківцями, навчає основам швидкісної стенограми і роботі екіпажів в ралі, є співавтором методик і старшим інструктором-консультантом Центру контраварійної підготовки водіїв "Альфа-Щит". Співпрацює з Раулем Чілачавою в якості експерта автомобільної програми "Автопілот-новини" на каналі "Тоніс".

У часи революції 2013-2014 рр. Мочанов став одним з лідерів руху "Автомайдан".

Крім того, журналіст і спортсмен почав свою політичну кар'єру. Він є лідером і членом політичної партії ВО «Демократи». Змагався за крісло столичного мера на дострокових виборах. У вересні 2014 року на з'їзді всеукраїнського політичного об'єднання "Україна - Єдина Країна" потрапив у виборчий список на парламентські вибори. Мочанов - волонтер, здійснює забезпечення українських військ в ході війни на сході України.

Спортивні досягнення

1999 р. - чемпіон України з автослалому, володар Кубка України з ралі на серійних автомобілях. 2002 р. - перші старти в серії VLN (Нюрбургрінг, Німеччина).

2003 р. - командний рекорд Росії в 24-годинній гонці (5088 км за добу).

2006 р. - повний сезон у серії VLN, перший старт в гонці "24 години Нюрбургринга".

2008 р. - 3-е місце в об'єднаному класі SP1-SP2 в гонці "24 години Нюрбургринга" в складі команди Racing Team Ukraine; чемпіон серії VLN в класі SP2 в парі; поділив 3 і 4-е місця з А. Кругликом в абсолютному заліку серії VLN.

Родина

Олексій Мочанов розлучений, виховує сина.

Хобі

Найбільше любить автомобілі та автомобільний спорт, веде активний спосіб життя, займається спортом. Одне з захоплень Олексія – музика та пісенна діяльність. Він є  музикант групи «Індіанаполіс». 

Посилання на сторінку у соцмережі www.facebook.com/alex.mochanov

17 січня 2015, 11:10 |  ДОСЬЄ

Авторизація