Досьє
12 листопада 2015
Палатний Артур Леонідович
Палатний Артур Леонідович

Український бізнесмен. Народний депутат України VII, VIII (2014 р.) скликань.

Місце народження та освіта

Народився 15 липня 1973 року в Києві. У 1994 році закінчив Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Григорія Сковороди (спеціальність «фізична культура», кваліфікація - вчитель фізичної культури).

У 1999 році вступив до аспірантури Національного університету фізичного виховання і спорту України, захистив дисертацію, отримав науковий ступінь кандидата наук з фізичного виховання і спорту за спеціальністю «Олімпійський і професійний спорт».

Кар'єра

З 2004 року - доцент кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди.

З 2005 року - член наглядової ради компанії «Ооо».

З 2010 по 2012 рік — депутат Київської обласної ради, голова фракції «УДАР Віталія Кличка».

З грудня 2012 року - народний депутат України VII скликання від партії УДАР. Голова комітету Верховної Ради з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму. Заступник голови партії УДАР (Український демократичний альянс за реформи).

У 2014 році на позачергових парламентських виборах обраний народним депутатом Верховної Раду України від партії Блок Петра Порошенка.

Артур Палатний є віце-президентом Федерації боксу м. Києва.

Сім'я

Одружений. Є діти.

Куми - Віталій і Володимир Кличко (перший хрестив старшого сина, другий - молодшу доньку).

Хобі

Політик - великий шанувальник боксу, займає пост віце-президент Федерації боксу міста Києва.

Довідка і компромат

Артур Палатний – бізнесмен, проте багато років його переслідують чутки про кримінальне минуле. Зараз він заробляє на ринку нерухомості, в торговому та ресторанному бізнесі, у сфері розваг, а також в інтернеті. На початку 2000-х років займався гральним бізнесом. За повідомленнями ЗМІ, Палатний - співвласник інтернет-порталу ukr.net, за який свого часу власникам пропонували 100 млн доларів, але вони відмовилися від продажу.

Навесні, коли лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко вів переговори з Кличком щодо об'єднання, він заявив, що піде на цей крок тільки після того, як зі списку партії «УДАР» будуть видалені «представники криміналу». За інформацією одного з інтернет-видань, зв'язок Палатного і Кличка - це головна перешкода об'єднанню двох партій. 

Як зазначають ЗМІ, у вузьких колах Палатного знали у Києві ще за "бандитських" 90-х як одного з бригадирів кримінального авторитета "Рибки" (Віктора Рибалка). Історія каже, що завдяки Палатному відбулося знайомство з "Рибкою" перспективних спортсменів братів Кличків, що саме "Рибка" разом зі своїм бізнес-партнером Ігорем Бакаєм профінансував становлення легендарних братів у професійному боксі. 

У 2010 році, ставши депутатом Київської обласної ради від "Блоку Кличка", Артур Леонідович, почав грати помітну роль у формуванні політики партії УДАР. У 2012 році, після обрання депутатом за списком партії УДАР, Палатний став вже зовсім публічною фігурою. 

Бізнес-інтереси Артура Леонідовича здебільшого зосереджені на операціях з нерухомістю, роботі нічних клубів, ресторанів та роздрібної торгівлі. В минулому, до заборони грального бізнесу в Україні, він був власником казино, що тепер перекваліфікувалось на нічний клуб зі стриптиз-шоу.

За іншою інформацією в ЗМІ, одним з основних джерел доходів заступника голови політичної партії УДАР Артура Палатного було отримання прибутків від функціонування у Києві ресторану "Дежавю" та інших розважальних закладів, а також до 2009 року кількох дебаркадерів на набережній Дніпра. У цих самих закладах була й частка Віталія Кличка, яка спершу була записана на брата його матері - Олександра Буліно, а потім у різні періоди була записана на інших осіб. За повідомленнями ЗМІ, під дахом клубів Палатного та Кличка було налагоджено бізнес, який кваліфікується як незаконний.