Досьє
26 травня 2016
Балога Павло Іванович
Балога Павло Іванович

Народний депутат ВР України VII, VIII (2014 р.) скликань, член Комітету з питань податкової та митної політики (з 12.2014 р.).

Місце народження та освіта

Народився 27 травня 1977 року в с. Завидове Мукачівського району Закарпатської області.

У 1999 році закінчив Ужгородський національний університет за спеціальністю «Правознавство».

Кар’єра

З 1999 по 2000 рік працював помічник прокурора.

У 2001-2003 рік займав посаду директора ТОВ ТД «Октан».

У 2006-2012 рр. - голова правління ТОВ «Барва», генеральний директор ТОВ «Закарпатське обласне агентство із залучення інвестицій та господарського розвитку територій».

У 2012 році обраний народним депутатом України VII скликання від «Єдиного центру». Член Комітету з питань правової політики (з 2012 р.).

Впродовж 2012 -2013 року член фракції Партії регіонів.

У лютому 2013 року Вищий адміністративний суд України за позовом екс-нардепа Юрія Кармазіна визнав недійсними результати виборів в окрузі № 71 і скасував постанову Центрвиборчкому про реєстрацію Павла Балоги народним депутатом (таке ж рішення було прийнято щодо самовисуванця Олександра Домбровського). Балога назвав рішення ВАСУ тиском влади і Партії регіонів на депутатів-самовисуванців і, незважаючи на позбавлення судом депутатських повноважень, продовжив депутатську діяльність.

2 липня 2013 року достроково позбавлений депутатських повноважень згідно з рішенням ВАСУ від 8 лютого 2013 р.

22 лютого 2014 року - відновлений у статусі народного депутата України VII скликання. Член партії «Єдиний центр».

З 2014 року - народним депутат України VIII скликання. Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Сімейні узи

Брати: Віктор Балога (1963 р.н.) - народний депутат України VIII скликання, екс-міністр з питань надзвичайних ситуацій; Іван Балога (1966 р.н.) - голова Закарпатської обласної ради.

Компромат

 За інформацією одного з видань, Павло Балога має бурхливу біографію та досвід у схемах "фінансової оптимізації". На межі 1990 і 2000 років він проходив по кримінальній справі за фактами контрабанди на Закарпатті. На Павла Балогу активно збирали матеріали. Тоді ще зовсім молодий, він працював в органах прокуратури. За даними правоохоронців, 13 серпня 1998 р. Павло Балога, якому було всього 21 рік, особисто ввіз на територію України «Мерседес-Бенц 320» і надав на митному посту документи з неправдивою вартістю автомобіля та підроблені документи, які підтверджували його право власності. Крім цього, органами попереднього були слідства зібрані докази, що він, як посадова особа, зловживав своїм становищем і організував злочинну групу. Безпосередньо під його керівництвом на територію України у контрабандний спосіб було переміщено 17 автомобілів на суму близько 5 мільйонів гривень. Як повідомлялося в ЗМІ, за даними слідства, було зібрано достатньо доказів для притягнення Балоги Павла Івановича до кримінальної відповідальності за статтями контрабанда, посадовий злочин та ухилення від сплати податків, митних зборів і платежів.