Досьє
15 листопада 2015
Ткаченко Юрій Олегович
Ткаченко Юрій Олегович

Голова Черкаської обласної державної адміністрації (2014 р.), депутатом Черкаської обласної ради V скликання, підприємець.

Місце народження та освіта

Народився 12 листопада 1972 року в м. Болград Одеської області.

Навчався у Ізмаїльському державному педагогічному інституті, який закінчив у 1995 році, отримав кваліфікацію «Учитель початкових класів».

У 1997 році закінчив Київський інститут банкірів банку «Україна», отримав другу вищу освіту, кваліфікацію «Економіст».

У 2007 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Удосконалення розвитку і управління банківською діяльністю в регіоні». Має науковий ступінь кандидата економічних наук.

Кар'єра

З 1995 по 1999 рік - інженер-аналітик, начальник служби безпеки, головний економіст  Золотоніського відділення АК АПБ «Україна» Черкаської області; очолював  Драбівське відділення АК АПБ «Україна» Черкаської області.

З серпня 1999 по серпень 2000 року обіймав посаду директора Черкаської філії АКБ «Легбанк».

З 2000 по 2002 рік очолював Черкаське регіональне відділення Державної інноваційної компанії.

З 2002 по 2005 рік займав посаду начальника Черкаського облуправління ВАТ «Державний ощадний банк України».

З березня 2005 по квітень 2010 року очолював Державну податкову адміністрацію в Черкаській області.

З 2006 по 2010 рік був депутатом Черкаської обласної ради V скликання (за списками партії «Наша Україна»). Очолював постійну комісію з питань планування, бюджету і фінансів.

Впродовж 2010–2011 років обіймав посаду фінансового директора ВАТ фірма «Будкомплект» (м. Черкаси).

З  2011 по 2013 рік -  фіндиректор ПАТ фірма «Будкомплект» (м. Черкаси).

У квітні 2013 року став фіндиректором ПП «Будоснова 2007» (м. Черкаси).

З червня 2013 по березень 2014 року був Головою ради директорів ТОВ «Торгоснова» (м. Черкаси).

В останні роки в політичному житті країни та регіону особливо не брав участі.

У березні 2014 року очолив Черкаську обласну державну адміністрацію (змінивши на цій посаді Сергія Тулуба). До цього він проігнорував першу пропозицію стати головою ОДА на користь Анатолія Бондаренка від «Батьківщини».  Другу пропозицію прийняв, але місцева «Батьківщина» не підтримала його призначення. Пройшов за квотою та завдяки підтримці «УДАРу».

У вересні  2014 року відповідно до підписаного Президентом України Петром Порошенком  указу, був перепризначений Головою Черкаської облдержадміністрації.

До активів Юрія Олеговича належать: черкаська торговельна мережа «Моллі», співвласником якої є Ткаченко, підприємство «Золотоніський бекон», «Золотоніські сади», фермерське господарство «Воля», ресторан «Ботічеллі» (м. Черкаси) та ринок «Фермерський».

Компромат

За інформацією ЗМІ, у 2005-2010 роки, коли губернатором був Черевко, Юрій Ткаченко вважався його «гаманцем», регулярно вирішував будь-які фінансові питання екс-губернатора. Ткаченко жив у мирі та дружбі з підслідним Тулубом, неодноразово відвідував «ринок нового зразка», очолюваний Юрієм Ткаченко. За повідомленнями у ЗМІ, після відкриття «Фермерського» проблеми прямого конкурента - ринку на Пастерівській - стали регулярними, що може свідчити про те, що Юрій Олегович - великий шанувальник чесної конкурентної боротьби.

Існує інформація й проте, що у 2005 році новим керівництвом черкаської податкової було встановило, що всі рахунки за електроенергію в ресторані «Боттіччеллі» оплачувала ДПА (ресторан прилягає до будівлі податкової) - ступінь їх подиву сприянню Юрія Олеговича ресторанному бізнесу не знала меж.

Звання, відзнаки

Нагороджений Орденом «За заслуги» III ступеня (2009 рік).

Є радником податкової служби I рангу.

Присвоєно почесне звання Заслуженого економіста України.