Досьє
6 листопада 2015
Богомолець Ольга Вадимівна
Богомолець Ольга Вадимівна

Український  громадський і політичний діяч, колишній депутат Київської міської ради (2005–2008), народний депутат України VIII скликання. Заслужений лікар України.

Місце народження та освіта

Народилася 22 березня 1966 року в Києві у сім'ї лікарів. Правнучка академіка Олександра Богомольця.

У 1989 році закінчила Київський медичний інститут ім. О. О. Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». З 1989 по 1991 рік проходила клінічну ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів.

У 1993 році навчалася на курсі екологічної дерматології Пенсильванського медичного університету (Філадельфія, США). У 1994 році закінчила Інститут дерматопатології Бернарда Акермана при Університеті Томаса Джефферсона (Філадельфія).

У 2001 році закінчила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова.

У 2003 році в Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця отримала ступінь доктора медичних наук за спеціальністю «Шкірні та венеричні хвороби».

Кар’єра

Після повернення заснувала Клініку лазерної медицини доктора Богомолець, відому сьогодні як Інститут дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець.

З 2003 року по жовтень 2014 року - головний лікар Інституту дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець. З грудня 2004 року по жовтень 2005 року була особистим лікарем Президента України Віктора Ющенка.

У 2009 році організувала всеукраїнський благодійний Марафон здоров'я, в рамках якого було оглянуто 61 553 дітей-сиріт по всій Україні.

З 2009 року - організатор і координатор міжнародної програми Європейської Академії Дерматології «Євромеланома - День меланоми» в Україні.

Була активним учасником Євромайдану як лікар.

У жовтні 2014 року обрана народним депутатом України за списком БПП. Голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я.

Громадська діяльність

Ольга Богомолець активно популяризує українську культуру. Зокрема, як вокаліст дає концерти, які мають переважно благодійний характер. Як виконавиця, має п’ять альбомів, є лауреатом всеукраїнських та міжнародних вокальних фестивалів. Ольга Богомолець заснувала в Києві арт-хол Kairos, де проходять виставки художників та фотографів. Велику увагу приділяє благодійній діяльності.

Хобі

Ольга Богомолець є відомою виконавицею сучасних та старовинних романсів, на її власні вірші та вірші українських поетів (Олени Теліги, Ліни Костенко та ін.).

Cім'я

Заміжня. Чоловік - Ігор Кирилюк, адвокат. Ольга Богомолець була заміжня тричі. Перебуваючи в першому шлюбі, народила сина Андрія, у другому шлюбі у неї народилися дочки Анна та Катерина. Від третього чоловіка Богомолець народила четверту дитину - дівчинку Софію.

Компромат

Разом із сином Леоніда Черновецького Степаном є хрещеною матір'ю сина Ірени Кільчицької Марка.

За даними ЗМІ, у 2013 році звинувачувалася в замовленні побиття правозахисника Віктора Топольницького, який боровся за землі навколо річки, на берегах якої стоїть музей «Замок Радомисль», який належить Ользі Богомолець.

Посилання на сторінку у соціальній мережі www.facebook.com/olgabogomolets?fref=ts