Досьє
27 травня 2016
Смешко Ігор Петрович
Смешко Ігор Петрович

Керівник Комітету з питань розвідки при Президентові України (з 2014 р.), український політичний і державний діяч, лідер партії «Сила і Честь». Генерал-полковник, керівник СБУ (2003 -2005 рр.).

Місце народження та освіта

Народився 17 серпня 1955 р. в райцентрі Христинівка Черкаської області Української РСР.

Після школи поступив до Київського вищого зенітно-ракетне інженерне училище ім. С. М. Кірова, яке з відзнакою закінчив у 1977 році. У тому ж навчальному закладі проходив ад'юнктуру у 1982 р. У 1991 році проходив докторнатуру Військової академії протиповітряної оборони Сухопутних військ ім. А.М.Василевского. Національна академія оборони України (2000 р.), магістр державного військового управління за спеціальністю «Управління діями з'єднань та об'єднань Збройних Сил». Київський національний університет ім. Т. Шевченка (2002), спеціальність - «Правознавство», кваліфікація - юрист.

Спеціальні курси для вищих посадових осіб у сфері національної (Вища школа державного управління ім. Дж.Кеннеді при Гарвардському університеті, США, 1996 р.); курси для керівників розвідувальних органів країн-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру (Національний Королівський оборонний коледж, Стокгольм, Швеція, 1997 р.); курси для керівників розвідувальних органів (Велика Британія).

Кар’єра

Після закінчення військового училища з 1972 року проходив службу в армії (частина зенітно-ракетних військ ППО).

У 1992 році перейшов працювати в Експертну наукову раду міністерства оборони України, де займав посаду відповідального секретаря.

У період з 1992 по 1995 рік працював на різних військових посадах: військово-повітряний, військово-морський аташе, також аташе з питань оборони України у Сполучених Штатах Америки.

У період з 1995 по 1999 рік працював у Комітеті з питань розвідки при Президентові України, спочатку Головою, а потім заступником Голови.

У 1997 році стає начальником Головного управління розвідки Міноборони України, на цій посаді перебуває до 2000 року.

У період з 2000 по 2002 рік працював у Посольстві України в Швейцарії, обіймав посаду аташе з питань оборони – постійний представник Міністерства оборони України при міжнародній організації в Женеві.

У період з 2002 по 2003 рік – голова Комітету з політики військово-технічного співробітництва і експертного контролю при Презитентові України; заступник Секретаря, потім - Перший заступник Секретаря національної безпеки і борони України.

У 2003 році призначений на посаду Голови Служби безпеки України, працював до 2005 року.

У 2005 році у званні генерала-полковника звільняється з військової служби.

У 2006 році стає президентом Центру стратегічних досліджень та аналізу.

У 2009 році очолює Всеукраїнську громадську організацію «Сила і Честь». А з грудня стає головою політичної партії «Сила і Честь».

У ніч з 29 на 30 листопада 2013 року, коли «Беркут» жорстоко розігнав студентський мітинг в Києві, Ігор Смешко виступив з різкою заявою, в якій засудила дії правоохоронних органів.

19 квітня 2014 року був призначений Радником Президента України.

7 жовтня 2014 року Президент Петро Порошенко призначив Ігоря Смешка Радником Президента і керівником Комітету з питань розвідки при Президентові України.

Компромат

Проходив по справі, пов'язаній з отруєнням Віктора Ющенка діоксином. У 2004 році політик був кандидатом у Президенти України.

Хобі

Коли має вільний час, захоплюється читанням європейської філософії, а також книгами про французьку культуру та історію. Вільно володіє англійською, німецькою та французькою мовами.

Сім'я

Ігор Смешко одружений, має двох синів.

Звання

Почесний магістр Об'єднаного інституту воєнної розвідки при Національній академії оборони України за спеціальністю «Військове управління у міжнародних відносинах» (1999 р.).

Посилання на сторінку у соціальній мережі www.facebook.com/ipsmeshko