Досьє
27 травня 2016
Демчишин Володимир Васильович
Демчишин Володимир Васильович

Міністр енергетики та вугільної промисловості України (з 2014 року). 

Місце народження та освіта

Народився 12 листопада 1974 року в Західній Україні. Має три вищі освіти.

У 1998 році закінчив Львівський державний університет ім. І. Франка за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини». У 2001 році отримав ступінь спеціаліста в університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері. У 2003 році - ступінь МВА з міжнародних фінансів в школі бізнесу Канзаського університету (США).

Вільно володіє трьома іноземними мовами - англійською, німецькою та польською.

Кар’єра

Працював головним економістом відділу корпоративних фінансів компанії  Ernst & Young.

З 2006 року став віце-президентом ING Bank (Україна).

У 2008-2014 рр. - директор відділу інвестиційно-банківських послуг інвестиційної компанії Investment Capital Ukraine (головою ради директорів ICU була Валерія Гонтарева - нині Голова Нацбанку України).

У серпні 2014 року очолив Національну комісію, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

З грудня 2014 року призначений Міністром енергетики та вугільної промисловості України в уряді Арсенія Яценюка.

З травня 2016 року Кабінет Міністрів Арсенія Яценюка був відправлений у відставку, у зв'язку з чим Володимир Демчишин також був звільнений з посади.

З травня 2016 року призначений членом наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

Захоплення

Одне з захоплень Володимира Демчишина – написання дитячої поезії, оповідань та казок для дітей. На даний час він вже має 16 збірок.  

Також любить рибалити. Захоплюється журналістикою.

Родина

За інформацією у ЗМІ, має доньку Ангеліну.

Довідка

Як повідомляється в ЗМІ, саме робота в ICU, стала трампліном для нинішньої кар'єри Демчишина. Свого часу компанія успішно співпрацювала з концерном Roshen, забезпечуючи компанію Петра Порошенка інвестиціями для розвитку. Тепер колишні партнери Президента отримують бонуси, в тому числі у вигляді призначень на вищі державні посади. У 2014 році Демчишин став головою Національної комісії (НКРЕКП), що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, а потім був підвищений до Міністра енергетики та вугільної промисловості. Вибір глави енергетичного відомства експерти пояснюють можливістю легко маніпулювати чиновником. Наприклад, після його призначення главою НКРЕКП у відомстві відбулося кардинальне оновлення керівництва. Але тільки на одну вакансію Володимир Демчишин сам підібрав працівника, ним став Андрій Герус з інвестиційної компанії «Конкорд Капітал». Інших членів комісії йому наполегливо порадили в Адміністрації Президента. Пропозицією, від якої не можна було відмовитися, наприклад, стала кандидатура Юлії Ковалів.