Досьє
11 листопада 2015
Ланьо Михайло Іванович
Ланьо Михайло Іванович

Народний депутат України VII, VIII (з 2014 р.) скликання, член групи «Воля народу» (з 2014 р.), член Комітету з питань запобігання і протидії корупції (з 2014 р.), член Партії Регіонів.

Місце народження та освіта

Народився 17 листопада 1964 року у с . Куштановиця Закарпатської області. У 2003 році закінчив  економічний факультет Ужгородського державного інституту інформатики, економіки і права.

Кар’єра

У 1996-2003 рр. - президент ФК «Приладист».

У 2004-2006 рр. - президент ФК «Підгоряни».

З 2006 року став Головою Федерації футболу Закарпаття.

З 2007 року увійшов до складу виконкому ФФУ.

У 2002-2006 рр. - депутат Мукачівської міськради.

У 2003 році був обраний депутатом Закарпатської облради ( до 2012 р.).

У 2012-2014 рр. – народний депутат України VII  скликання  від Партії Регіонів. Член Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (з 2012 р.). На час виборів: віце-президент ТОВ «Універсал-М».

Восени 2014 року був обраний народним депутатом  України VIII  скликання. Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

У липні 2015 року стало відомо, що народний депутат Михайло Ланьо покинув територію України. Це сталося після того, як 11 липня в Мукачево на Закарпатті відбулася стрілянина. За повідомленнями місцевих ЗМІ, конфлікт виник між учасниками "Правого сектора" і людьми з оточення народного депутата Ланьо. За версією представників ПС, Ланьо сам викликав їх на переговори, оскільки ПС почав заважати потокам контрабанди.

Компромат

Як зазначалось в ЗМІ, Михайло Ланьо належав до членів злочинних угруповань. Мав кличку «Блюк».  На початку 2000-х прийшов  у місцеву владу Закарпаття. За повідомленням ЗМІ,  раніше був судимий за статтею 117 КК України («згвалтування»), очолював найпотужніше в регіоні організоване злочинне угруповання. За даними ЗМІ, Михайло Ланьо, зокрема, мав відношення до місцевої наркоіндустрії: виробництво «первинтину», завезення з-за кордону кокаїну і «екстазі», нелегальних поставок алкоголю та інш.

У 1998 році був затриманий за підозрою у вбивстві кримінального авторитета Івана Вінера, якого знайшли застреленим у власному автомобілі. Проте по закінченню трьох місяців Михайла Ланьо випустили. До звільнення реального підозрюваного, як повідомляється у ЗМІ, мав відношення, на той час начальник Мукачівського міського відділення міліції Віктор Іванович Чепак, кум Віктора Балоги, і сам Віктор Балога, на той час Глава Секретаріату президента України В. Ющенка.

11 липня 2015 року в Мукачеві відбулася перестрілка між "Правим сектором" і оточенням народного депутата України Михайла Ланьо. Стрілянина почалася в першій половині дня в спорткомплексі "Антарес", який належить Ланьо. Свою причетність до конфлікту Михайло Ланьо спростовує.