Досьє
23 лютого 2015
Пушилін Денис Володимирович
Пушилін Денис Володимирович

Один з лідерів  самопроголошеної терористичної «Донецької народної республіки» (ДНР), заступник самопроголошеного губернатора Донеччини Павла Губарєва, самопроголошений спікер «ДНР». Влітку 2014 року втік до Москви, після чого зробив заяву про відставку.

Біографія

Народився у м. Макіївка 9 травня 1981 року.

У 1998 році закінчив Макіївський міський ліцей.

У 1999–2000 роках проходив службу в Національній гвардії України.

Після служби поступив на факультет економіки Донбаської національної академії будівництва і архітектури. Проте навчання не закінчив.

Трудову діяльність розпочав у 2002 року. Влаштувався у торгівельну компанію «Солодке життя», в якій працював до 2010 року.

З 2011 року почав роботу в «МММ-2011». За короткий термін став одним з керівників  фінансової піраміди на Донбасі. У 2013 році від партії «Ми Маємо Мету», яка була створена компанією МММ, Пушилін брав участь у повторних виборах народних депутатів (набрав 0,08%)

Під час подій на Майдані займав позицію влади і брав активну участь в акціях, спрямованих проти Майдану.

У квітні 2014 року Пушилін призначений заступником «губернатора» Донеччини Павла Губарєва, після арешту якого взяв на себе його повноваження.

У 2014 році, після проголошення терористичної «ДНР», увійшов до складу тимчасового «уряду», був призначений «Головою президії ВР».

У червні 2014 року в Донецьку на Пушиліна було скоєно замах, в результаті якого загинув помічник «голови ВР» самопроголошеної терористичної «ДНР» з гуманітарних питань Максим Петрухін. Пушилін не постраждав і втік до Москви, після чого зробив заяву про відставку.

У січні 2015 року в Мінську, як представник «ДНР» та «ЛНР», погрожував українській стороні «відновленням повномасштабних бойових дій по всій лінії зіткнення».

Одружений, має доньку.

За повідомленнями у ЗМІ, представник терорестичних сил Пушилін захоплюється автівками та подорожами.