Досьє
26 лютого 2015
Барак Обама (Barack Hussein Obama)
Барак Обама (Barack Hussein Obama)

44-й президент США, політичний діяч.

Місце народження та освіта

Народився 4 серпня 1961 року в Гонолулу, столиці штату Гаваї.

Його батьки познайомилися в Гавайському університеті. Батько - Барак Хусейн Обама-старший приїхав у США з Кенії вивчати економіку. Мати, американка Стенлі Енн Данхем, вивчала антропологію.

Коли Барак був зовсім маленьким його батько поїхав продовжувати навчання в Гарварді, але сім'ю не взяв через фінансові труднощі. Коли синові Обами-старшого виповнилося два роки, його батько  повернувся до Кенії,  де отримав посаду економіста в апараті уряду. З дружиною він розлучився. У 1982 році загинув в автомобільній аварії в Кенії. Батька Обама-молодший не знав.

У 1967 році мати Барака вдруге вийшла заміж за студента-індонезійця. У  1967 році родина переїхала  до Індонезії. Через чотири роки майбутній президент повернувся на Гаваї, жив з батьками матері. У 1979 році закінчив привілейовану приватну школу Пунахоу в Гонолулу.

Після навчання в школі Обама поступив в Західний коледж в Лос-Анджелесі, потім перевівся в Колумбійський університет, який закінчив у 1983 році, отримав ступінь бакалавра з політології та міжнародних відносин.

У 1991 році Барак Обама закінчив Гарвардську юридичну школу, отримав ступінь доктора юридичних наук.

Кар’єра

Отримавши в 1983-му ступінь бакалавра в університеті, Обама рік працював у Business International Corporation, а потім в New York Public Interest Research Group.  Був фінансовим аналітиком і автором статей і звітів з фінансів та міжнародного бізнесу для великих корпорацій.

У 1985 році Обама переїхав до Чикаго. До 1988 року працював директором з організації діяльності церков і громадських організацій. Розробляв проекти щодо змін у сфері  освіти для малозабезпечених, програми тренінгів для безробітних та інші соціальні проекти. Пізніше, у 1988 році, поступив до школи права Гарвардського університету.

У 1990 році Обама став першим афроамериканским президентом Гарвардського юридичного клубу - за всю його 104-річну історію. У 1991 році, після закінчення Гарварду, повернувся в Чикаго, де рік потому організував і очолив місцеву виборчу компанію з декількох соціальних проектів.

З 1993 року працював у великій юридичній фірмі «Мінер, Барнхілл та Галант», спочатку  на посаді  молодшого співробітника, а через три роки - на посаді консультанта ( в основному спеціалізувався на громадських справах та справах з цивільного права).

Починаючи з 1993 року Обама також почав читати лекції з юриспруденції  (курс «Конституційне право») на юридичному факультеті Чиказького університету,  де пропрацював до 2004 року.

У 1996 році Барак Обама обирається в місцевий Сенат штату Іллінойс, де починає свою діяльність в сфері впливу на законотворчість (зокрема, в області соціальних, шкільних та реформ оподаткування).

У 1997-2004 роках представляв Демократичну партію.

У 2004 році висунув свою кандидатуру на виборах в сенат США від штату Іллінойс і набрав 70% голосів. Після цієї перемоги він став п'ятим в історії США темношкірим сенатором та єдиним в Сенаті -  на той момент.

У 2007 році офіційно заявив про передвиборчу кампанію на посаду президента США.

Восени 2008 року він отримав перемогу на президентських виборах і став першим темношкірим президентом США.

У січня 2009 року відбулася церемонія інавгурації.

Восени 2012 року Обама вдруге отримав підтримку більшості американців на виборах в президенти США. 

У січня 2013 року він офіційно зайняв посаду Глави держави.

Статок

За даними західних ЗМІ, власний капітал президента Барака Обами складає 12 млн доларів.

Родина

Одружений з Мішель Робінсон Обама з 1992 року.

Доньки – Малія 1998 р.н. та Саша (Наташа) 2001 р.н.

В родині президента Обами є дві собаки породи кан-діагуа на ім’я Бо та Санні, які також мешкають в Біломі домі.

Досягнення

У 2009 році Нобелівський комітет оголосив президента США Барака Обаму лауреатом премії миру за його «екстраординарні зусилля» в зміцненні міжнародної дипломатії, зі створення світу без ядерної зброї.

Барак Обама тричі очолював рейтинг найвпливовіших людей світу за версією журналу Forbes - в 2009, в 2011 і 2012 роках.

За версією  видання Time Барак Обама двічі був названий «Людиною року» - у 2008 і 2012 роках.

Барак Обама є автором книги «Мрії, успадковані від батька», яка вийшла у 1995 році та зробила починаючого політика відомим і популярним. Аудіоверсія книги у 2006 році отримала премію Grammy.  В цьому ж  році була опублікована друга книга «Сміливість надії».  У 2010 році вийшла дитяча книга «Про тебе я співаю: лист моїм дочкам»  (Of Thee I Sing: A Letter to My Daughters), яку Обама написав ще до того, як став главою держави.

Хобі

Президент США захоплюється читанням та написанням книг, спортом, зокрема баскетболом, грою в покер. Навіть зараз, незважаючи на щільний графік, продовжує грати в баскетбол. До улюблених фільмів Обами належать: «Касабланка», « Хрещений батько»,  «Пролітаючи над гніздом зозулі». Улюблений художник - Пабло Пікассо.   

 

Посилання на сторінку у соціальній мережі www.facebook.com/barackobama?fref=ts .