Досьє
30 травня 2016
Тимчук Дмитро Борисович
Тимчук Дмитро Борисович

Депутат Верховної Ради України VIII скликання, член фракції ПП "Народний фронт" (з 2014 року), координатор групи "Інформаційний спротив" (з 2014 року). Український політичний і військовий журналіст, керівник ГО «Центр військово-політичних досліджень», головний редактор інтернет-видання «Флот2017» (з 2008 р.).

Біографія

Народився 27 червня 1972 року у м.Чита (РРФСР). Дитинство провів у ГДР, де його батько в 1978-1983 роках проходив службу у складі групи радянських військ. Юні роки Тимчука пройшли у Бердичеві на Житомирщині.

Навчався у Бердичівському політехнічному коледжі. У 1995 році закінчив факультет журналістики Львівського вищого військово-політичного училища.

У 1995-1997 роках проходив службу у військах протиповітряної оборони.

У 1997-2000 роках працював у штабі Національної гвардії України.

У 2000-2012 роках - у структурах Міністерства оборони України.

З 2008 року - головний редактор інтернет-проекту "Флот-2017" та керівник громадської організації "Центр військово-політичних досліджень".

Під час службових відряджень Дмитро Тимчук відвідував українські контингенти миротворчих сил ООН в Іраку (тричі), Лівані та Косово.

Свою журналістську діяльно почав з появи Євромайдану, відразу зайняв опозиційну позицію. Тимчук є одним з ініціаторів створення групи «Інформаційний спротив». 

З 2014 року - народний депутат України VIII скликання від ПП "Народний фронт". Член Комітету з питань національної безпеки і оборони.

Група «Інформаційний спротив» була створена у березні 2014 року. До складу групи входять журналісти, аналітики, які передають оперативну інформацію щодо російського вторгнення в Україну, перевіряючи її достовірність, відтворюють реальну картину подій і викривають російську пропаганду. Група акцентує увагу на тому, що вона має неурядовий статус.

Тимчук - один з найпопулярніших інтернет-діячів країни, на якого посилаються багато авторитетних політичних сайтів. За даними російських ЗМІ, впродовж певного часу вважався вигаданим персонажем, доки не з'явився в ефірі телебачення.

Звання

Підполковник запасу.

Родина

Одружений.

 

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі www.facebook.com/dmitry.tymchuk?fref=nf .