Досьє
18 травня 2015
Углава Гізо Трістанович
Углава Гізо Трістанович

Перший заступник голови Національного антикорупційного бюро (з 2015 р.), екс-заступник генпрокурора Грузії.

Місце народження, освіта

Углава Гізо народився 18 листопада 1975 року в м. Кутаїсі Грузії. З 2015 року є громадянином України.

У 1998 році закінчив юридичний факультет Тбіліського Державного університету імені Іване Джавахішвілі, отримав спеціальність «Правознавство», кваліфікацію юриста.

Кар'єра

У 1998 році розпочав трудову діяльність у системі прокуратури Грузії.

У 1998-2001 роках працював інтерном в обласній прокуратури Імереті, основним напрямком роботи було розслідування кримінальних справ.

У 2001-2003 рр. був старшим слідчим тієї ж прокуратури, пізніше - начальником слідчої частини.

З 2004 по 2008 рік - районний прокурор Зестафоні.

У 2008 -2009 рр. - обласний прокурор Західної Грузії.

З червня 2009 по червень 2010 року був прокурором Аджарської Автономної Республіки.

У 2009 - 2012 роках працював заступником Головного прокурора Грузії.

З 11 лютого 2013 року став засновником юридичної компанії LEGAL CONSULTING AND SERVICES, де займається адвокатською діяльністю.

У квітні 2015 року - голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник призначив Гізо Углаву своїм першим заступником.

Нагороди

Під час роботи в системі прокуратури Грузії отримав три державні нагороди: Медаль Честі, Орден Честі та Орден Сіяння.

Довідка

Після остаточної перемоги «Революції троянд» Гізо Углава увійшов до уряду Михайла Саакашвілі в Грузії. Він був ініціатором великої кількості реформ, які позитивно позначилися на розвиток країни в цілому. В його компетенції перебувала антикорупційна діяльність, де Гізо Углава показав себе безкомпромісним і принциповим чиновником.

Органи, якими керував Гізо Углава, тісно і системно співпрацювали з правоохоронними органами інших країн. В результаті такої співпраці були виявлені тисячі випадків ухилення від сплати податків і легалізації незаконних доходів, у тому числі і закордоном.

 

Результатом міжнародного співробітництва було виявлення схем контрабандного постачання до Грузії в особливо великій кількості вантажів під прикриттям гуманітарної допомоги.

Боротьба з корупцією у Грузії розпочалась у 2003 році та тривала до 2012 року. Вона носила системний характер та охоплювала різні сфери. У боротьбі проти корупції прокуратура Грузії координувала правоохоронні органи та інші державні структури.

При розслідуванні всіх справ найважливішим було фактичне повернення державі незаконно привласненого майна. В іншому випадку розслідування по справі вважалось незавершеним. Аналізувався кожен випадок корупційного злочину. При виявленні недоліків у законодавстві, задля заповнення так званих “чорних дір”, готувались відповідні законопроекти, а для прокурорів та детективів розроблялись відповідні інструкції та рекомендації.

Паралельно були проведені системні реформи органів внутрішніх справ та прокуратури. До 2007 року державні служби повністю були очищені від корумпованих співробітників. Корупційні схеми, виявлені у наступні роки, вже не носили системний характер і були випадковими.