Яценюк Арсеній Петрович

Прем’єр-міністр України (2014-2016 рр.), український політик, економіст, юрист.

Місце народження та освіта

Народився 22 травня 1974 року в місті Чернівці. Батько – історик, доцент історичного факультету в університеті, мати – філолог, викладач іноземної мови Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У 1996 році закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича за спеціальністю «правознавство».

У 2001 році здобув другу вищу освіту у Чернівецькому торгово-економічному інституті Київського національного торгово-економічного університету та отримав диплом за спеціальністю «облік та аудит».

У 2004 році отримав науковий ступінь кандидата економічних наук.

Кар’єра

Свою кар’єру розпочав ще під час навчання в університеті. У 1992 році став співвласником і президентом юридичної фірми «ЮРЕК Лтд».

З 1998 по 2001 рік працював у АППБ «АВАЛЬ» у м. Києві: консультантом кредитного департаменту, потім радником голови правління, а згодом - головою правління.

З 2001 році Арсеній Яценюк розпочинає свою політичну кар’єру. У вересні  його обрано виконувачем обов’язків Міністра економіки  АР Крим, у листопаді стає Міністром економіки і займає цей пост впродовж двох років.

З 2003 по 2005 рік займав посаду першого заступника голови Національного банку України Сергія Тігіпко та в.о. голови НБУ.

У 2005 році, після того як подав у відставку, працював заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Василя Цушко. З 27 вересня був призначений на посаду Міністра економіки України в уряді Юрія Єханурова.

У вересні 2006 році, після створення антикризової коаліції, призначений Віктором Ющенко першим заступником глави Секретаріату Президента України. В цей період Арсеній Яценюк також очолив Спеціальну комісію Секретаріату Президента України, йому було доручено здійснювати контроль над дотриманням конституційних прав громадян та законодавства в діяльності СБУ. Також  призначений членом Ради Нацбанку.

 21 березня 2007 року обраний Міністром закордонних справ України. Перебуваючи на цій посаді активно підтримував напрямок євроінтеграції країни. Був обраний до складу Ради національної безпеки та оборони України (РНБО).

На дострокових парламентських виборах у березні 2007 року пройшов до Верховної Ради України за списками партійного Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», у грудні цього ж року був відправлений у відставку з посади Міністра закордонних справ України.

У 2010 році як лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк брав участь у президентських виборах.

В 2012 році очолив «Об’єднану опозицію», яку напередодні парламентських виборів, об’єднавшись, створили партія «Фронт змін» та «Батьківщина».

У 2013 році разом з опозиціонерами інших партій брав участь у координації акцій протесту, які відбувалися в Києві у відповідь на припинення українським урядом підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

З вересня 2014 року обраний головою Політичної ради партії «Народний фронт».

З лютого 2014 по квітень 2016 року - Прем'єр-міністр України.

Родина

Політик одружений. Разом з дружиною виховує двох доньок.

Досягнення, відзнаки

Арсеній Яценюк – автор книги «Банківська таємниця часів Помаранчевої революції».

У 2008 році отримав відзнаку від Президента України орден князя Ярослава Мудрого.

За власні кошти відкрив у Чернівцях пам'ятник імператору Австро-Угорщини Францу Йосифу Першому.

14 квітня 2016, 11:44 |  ДОСЬЄ

Авторизація