Досьє
31 травня 2016
Яценко Антон Володимирович
Яценко Антон Володимирович

Український політик, народний депутат України  VI, VII, VIII (з 2014 р.) скликань, колишній член Партії регіонів, член депутатської групи «Відродження» (з 03.2015 р.).

Місце народження, освіта

Народився 13 липня 1977 року у Києві.

У 1998 році закінчив Київський економічний інститут менеджменту, отримав спеціальність «менеджер-економіст».

У 2002 році, закінчивши Київський національний економічний університет, отримав юридичну освіту.

Кар'єра

У 1998-2002 роках  працював помічником-консультантом у Секретаріаті Верховної Ради України.

У 2002-2003 роках був завідувачем інформаційно-аналітичного відділу Управління суспільно-політичних питань Головного управління з питань внутрішньої політики в Адміністрації Президента України.

У 2003-2004 роках  - помічник першого віце-прем'єр-міністра України.

У 2004-2005 роках - проректор Київського економічного інституту менеджменту.

У 2005-2006 роках - перший віце-президент Тендерної палати України.

У 2007-2012 роках - народний депутат Верховної Ради України VI скликання від БЮТ. Член депутатської фракції «Партії регіонів». Голова підкомітету з питань регулювання ринку державних закупівель, державного замовлення, конкурсів та діяльності державних підприємств Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

У березні 2011 року Яценко разом з іншими народними депутатами, обраними до Верховної Ради за списком БЮТ, увійшли до фракції Партії регіонів.

У 2012-2014 роках  - народний депутат України VII скликання від Партіїї регіонів. Голова підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності державних підприємств, операцій, пов'язаних з реалізацією окремих видів майна, діяльності рейтингових агентств Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності. Член депутатської групи «Економічний розвиток», яка була створена в лютому 2014 року у ВР колишніми регіоналами, її очолив депутат Анатолій Кінах. У керівництві парламентського об'єднання - два співголови - Анатолій Кінах та Віталій Хомутиннік, а також три заступники - Віталій Журавський, Михайло Мироненко і Володимир Пилипенко.

З осені 2014 року - народний депутат України VII скликання. Член депутатської групи «Відродження». Член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Депутатська група  «Відродження» була створена 6 березня 2015 року. До складу групи увійшло 22 народних депутати, більшість з яких були в минулому членами Партії регіонів та брали участь у голосуваннях за так звані «закони про диктатуру», переважно обрані за мажоритарними виборчими округами. Співголовуючі депгрупи - Віталій Хомутиннік, Віктор Бондар та Валерій Писаренко.

Сім'я

Політик одружений. Разом з дружиною виховують двох синів і дочку.

Компромат

За інформацією ЗМІ, Антон Яценко відомий як «хрещений батько» тендерної мафії.

Впродовж певного часу, до обрання Яценка нардепом у 2007 році, він  працював помічником народного депутат Василя Цушко. І в цей час як помічник депутата мав відношення до підготовки законопроекту тендерної палати. Як зазначалось у ЗМІ, декілька сторінок законопроекту були підмінені, що дало змогу Яценку та іншим представникам «тендерної мафії збагатитися» в короткі терміни. Проте достеменно невідомо, хто саме підмінив сторінки, чи Яценко, який носив документ на підпис, чи сам В. Цушко. Кримінальне розслідування за цим фактом не проводилося.

Антон Яценко, «батько тендерної мафії», - творець шахрайської схеми в масштабах держави, чиї комерційні структури збагатилися на корупційних схемах держзакупівель у 2006-2008 роках.

Після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича Антон Яценко перейшов до переможців - фракції Партії регіонів у Верховній Раді, де оцінили його здібності до створення масштабних корупційних схем. Зокрема, саме завдяки його зусиллям була монополізована сфера експертно-оціночних послуг (нерухомості, машин), внаслідок чого місця для учасників, які до цього працювали на ринку, не залишилось, а вартість послуг зросла у 15-20 разів.

У 2010 році нардеп А. Яценко проходив (і допитувався) у справі про шахрайство на суму $ 1,5 млрд, яку розслідувало слідче управління СБУ. Очевидно, це стало причиною чергового нервового зриву Яценка, внаслідок чого його було госпіталізовано до центральної психіатричної лікарні Києва. 

У 2012 році напередодні парламентських виборів Яценко, перебуваючи в нетверезому стані, став учасником ДТП, в результаті якого, за попередньою інформацією ЗМІ, загинув водій Daewoo Nexia. Яценко нібито знаходився за кермом. Проте пізніше було опубліковано офіційний документ, згідно з яким Антон Яценко не мав відношення до ДТП і взагалі перебував в іншому місці.  

Чи то до цього інциденту, чи то після,  але, ймовірно, усвідомлюючи масштаб негативу, з яким асоціюється Яценко, «Партія регіонів» вирішила відмовити йому в місці у виборчому списку партії  і відправила його на мажоритарний округ № 200 (Умань, Черкаська область), де він отримав достатню кількість голосів і був обраний на той момент нардепом VII скликання (до 2014 року).

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі Facebook www.facebook.com/profile.php?id=100004074104054&fref=ts .