Досьє
11 грудня 2014
Меркель Ангела
Меркель Ангела

Федеральний Канцлер Німеччини (з 2005 р.), німецький політик, лідер Християнсько-демократичного союзу.

Місце народження та освіта

Народилася 17 липня 1954 року в Гамбурзі в родині протестантського священика. В 1954 році родина переїхала до НДР, Східної Німеччини, яка на той час була підконтрольна СРСР. В юнацькі роки Ангела була членом піонерської організації, пізніше - Комуністичного союзу молоді, а також входила до молодіжної організації християнських демократів. У школі вивчала російську, яку добре опанувала. У 1968 році брала участь у шкільній Олімпіаді з російської мови, виграла та в якості нагороди отримала поїздку до СРСР.

У 1978 році закінчила навчання у Лейпцизькому університеті на фізичному факультеті. У 1986 році  захистила дисертацію

Кар’єра

 Після закінчення університету, з 1978 по 1990 рік, працювала в Центральному інституті фізичної хімії Академії Наук НДР.

В 1989 році, після падіння Берлінської стіни,  Ангела Меркель стає членом  політичної організації «демократичного відновлення» та займає посаду  секретаря Департаменту агітації і пропаганди. Через деякий час вона залишає організацію і стає прес-секретарем «Демократичного прориву»,  ініційованого західнонімецькою християнською демократією.

Після  парламентських виборів  вона увійшла до уряду останнього голови кабінету міністрів  НДР та стала прес-секретарем. Бере активну участь у переговорах з приводу об’єднання Німеччини та в процесі інтеграції НДР.

У 1990 році після об’єднання Німеччини приєднується до політичної сили Християнсько-демократичний союз (ХДС), який в той час був при владі. І того ж року обирається депутатом до Бундестагу. В уряді Гельмута Коля займає посаду  Міністра у справах жінок і молоді.

З 1991 року - Віце-голова Християнсько-демократичного союзу.

У 1994 році стає Міністром навколишнього середовища.

У 1998 році навколо Гельмута Коля набуває розголосу скандал, внаслідок якого він вимушений піти у відставку с посади Голови ХДС. Користуючись цими подіями Меркель виступає ініціатором «відновлення» парті ХДС і стає її генеральним секретарем.

 У 2000 році обирається Головою ХДС більшістю членів партії (96%). Що безперечно стає надзвичайний успіх, враховуючи, що Меркель - жінка, представниця Східної Німеччини та протестантка.

У 2002 році висуває свою кандидатуру на пост канцлера ФРН. Але відмовилася від боротьби на користь прем'єр-міністра Баварії.  Обирається депутатом Бундестагу ФРН.

У 2005 році на дострокових виборах в Бундестаг політичний блок ХДС/ХСС на чолі з Меркель отримує 35,2% виборців. Впродовж переговорів, які тривають п’ять тижнів, вона укладає коаліційний договір

22 листопада 2005 року обрана на посаду федеральним канцлером ФРН («за» проголосували - 397 депутатів Бундестагу, 202 — «проти», 12 — «утрималися»).

У 2006 році була переобрана на пост Голови своєї партії (ХДС), за неї було віддано 93% голосів.

 У 2007 році приймала в своєму берлінському відомстві Далай-ламу XIV, що стало сенсацією міжнародного масштабу.

У  2009 році  відбулися парламентські вибори, за результатами яких була сформована коаліція між блоком ХДС/ХСС та вільними демократами, після чого за підсумках виборів до Бундестагу і завдяки коаліційним переговорам Ангела Меркель була переобрана на посаду голови уряду ФРН.

В грудні 2013 року  - третій раз поспіль її обрано федеральним канцлером Німеччини.

У зовнішній політиці  Меркель виступаючи за зближення з США, та займає жорстку позицію відносно політики Путіна. Стосовно  внутрішньої політики, своєю головною метою ставить створення робочих місць та підтримку економіки за рахунок зменшення соціальної допомоги.

Нагороди, звання

Кавалер Великого Хреста ордена "За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина", Великого Хреста ордена "За заслуги перед Італійською Республікою", Великого Хреста ордена "Сонце Перу", премії імені Карла Великого за заслуги у справі розвитку Євросоюзу, член благодійної організації "Ротарі Інтернешнл" в Штральзунд, почесний член футбольної команди "Енергі", має звання почесного доктора філософії Тель-Авівського університету,  почесного доктора наук Лейпцизького університету, почесний доктора наук Політехнічного університету Вроцлава та інші.

 Родина

Одружена вдруге.

Хобі

Любить готувати та проводити час за роботою, вона також належить до числа футбольних вболівальниць.