Досьє
13 листопада 2015
Пасхавер Олександр Йосипович
Пасхавер Олександр Йосипович

Радник Президента Петра Порошенка поза штатом (з березня 2015 р.), президент "Центру економічного розвитку" (з 1995 р.), колишній радник з економічних питань Президента України (Леоніда Кучми і Віктора Ющенка), український вчений-економіст, член-кореспондент Академії технологічних наук України. 

 

Місце народження, освіта

Народився у 1945 році в місті Києві.

Закінчив Київський інститут народного господарства (спеціальність "Економіст") та аспірантуру Інституту економіки Академії наук СРСР (м. Москва).

Кандидат економічних наук, член-кореспондент Академії технологічних наук України. Заслужений економіст України.

Кар'єра

Трудовий шлях розпочав у 1971 році в Інституті економіки НАН України, де по 1992-й рік був провідним науковим співробітником. Займався дослідженнями питань економічної ефективності, приватизації та демонополізації.

У 1992-1994 роках працював головним  експертом у Центрі ринкових реформ, а також був консультантом в «Putnam, Hayes and Bartlett» і Фонді «Київ-реформа». Зокрема, займався впровадженням ринкових реформ в українську економіку.

У 1995 році став одним з ініціаторів створення громадської експертної організації «Центр економічного розвитку», яку очолив з того часу. Голова редакційної ради в інформаційно-аналітичному бюлетені «Моніторинг економіки України».

Був радником з економічних питань Президента України (Леоніда Кучми і Віктора Ющенка), а також радником Прем'єр-міністра України. Крім цього, обіймав посади радника Віце-прем'єр-міністра України, Міністра економіки та голови Фонду держмайна України.

З березня 2015 року Президент Петро Порошенко призначив Олександра Пасхавера своїм радником (поза штатом).

Є старшим партнером ТОВ «Київська консалтингова група».

Займає посаду президента Асоціації консультаційних фірм України.

Є позаштатним радником голови Державного комітету України з питань розвитку підприємництва.

Наукова діяльність

Після успішного захисту кандидатської дисертації має науковий ступінь кандидата економічних наук. Член-кореспондент Академії технологічних наук України.

Надрукував понад 110 публікацій у сфері економічних нововведень, оцінки ефективності держоперацій, адаптації держсектора до ринкової економіки і приватизації підприємств.

Брав участь у розробці Держпрограми приватизації України на 2000-2002 рр. та законів щодо приватизації.

Регалії

Заслужений економіст України.