Маліков Віталій Володимирович

Перший заступник Голови Служби безпеки України (з 2015 р.), керівник Антитерористичного центру СБУ, колишній депутат Севастопольської міської Ради і регіонал, колишній начальника УМВС в Севастополі.

Місце народження, освіта

Народився 28 березня 1962 року в Харкові.

Закінчив корабельний факультет Чорноморського вищого військово-морського училища ім. П.С. Нахімова у званні лейтенанта.

Під час служби в МВС отримав вищу юридичну освіту за спеціальністю «юрист-правознавець».

Кар’єра

Після закінчення навчання був направлений для проходження служби до Ленінградської військово-морської бази на Балтику. Став наймолодшим командиром корабля на Балтійському флоті. Проте після розвалу Радянського Союзу був звільнений у званні капітана-лейтенанта.

Впродовж кількох місяців став  дільничним інспектором міліції міста Севастополя.

Через 12 років служби (у Криму, Сумській області, Кіровоградської області, і знову в Сімферополі) полковник Маліков повернувся до Севастополя на посаду начальника УМВС. У той же час йому було присуджено звання генерал-майора міліції.

У 2005 році Маліков залишив службу в органах МВС. Пізніше став заступником директора Кримської республіканської дирекції «Райффайзенбанк-Аваль».

У 2010 році був обраний депутатом Севастопольської міської Ради, за даними певних ЗМІ, від Партії регіонів. Голова постійної комісії міської ради Севастополя з питань дотримання прав людини та депутатської етики.

23 червня 2015 року призначений керівником Антитерористичного центру при СБУ.

19 липня 2015 року призначений першим заступником Голови Служби безпеки України.

Родина

Одружений. Має чотирьох дітей - три доньки і сина.

Захоплення

Автомобілі, полювання, подорожі.

Компромат

За даними ЗМІ, Віталій Маліков -  зять колишнього міністра внутрішніх справ часів Леоніда Кучми Миколи Білоконя,  очолював при ньому міліцію Севастополя. Під час виборів 2004 року Малікова пов’язували з організацією стеження за кандидатом у президенти Ющенком. Також він був звинувачений у ДТП, в результаті якого загинула людина.

Як зазначають ЗМІ, на посаді голови УВС прославився тим, що в першу чергу відремонтував свій кабінет, додавши кухню і душову, забезпечив себе житлом площею 200 кв. м і забезпечив житлом свою доньку від першого шлюбу. Завдяки йому була переглянута черга на житло співробітникам УВС і тоді його отримали лише ті, хто змогли заплатити від $ 3 тис. до $ 5 тис.

За інформацією з кримських форумів, разом з Гельвановским прибрав до рук в Севастополі підприємства приладобудування, вилову риби та переробки, «СУОР-Атлантика», «Міськплодовощторг», «Конструкторське бюро Радіозв'язку», охоронну компанію «Ера». Майже у всіх угодах по «віджиманню» і переходу майна фігурує банк «Таврика».

Як зазначає на своїй сторінці у Facebook журналіст Вахтанг Капіані, новопризначений керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков під час окупації Криму Росією підтримував окупантів. Зокрема, будучи депутатом Севастопольської міської ради, Маліков виступав з підтримкою ідеї так званого "народного губернатора" Севастополя, росіянина Олексія Чалого щодо будівництва блокпостів і створення так званої "самооборони" Криму, представники якої надалі займалися масовими викраденнями проукраїнських громадян у Криму і тортурами.

12 листопада 2015, 11:34 |  ДОСЬЄ

Авторизація