Досьє
6 листопада 2015
Барвіненко Віталій Дмитрович
Барвіненко Віталій Дмитрович

Народний депутат України  VI, VII, VIII (з 2014 р.) скликань, входив до складу "Партії регіонів", український політичний діяч.

Місце народження, освіта

Народився 3 липня 1981 року в місті Білгород-Дністровський Одеської області.

У 2003 році закінчив навчання на факультет "Міжнародні економічні відносини" в Одеському національному університеті ім. Мечникова.

Кар'єра

У період з 2003 по 2006 рік працював у кількох підприємствах міста Одеси.

У 2005 році Віталій вступив в партію Блок Юлії Тимошенко.

У період з 2006 по 2007 року працював в Одеській обласній державній адміністрації та Одеській міськраді. У цей же період керував в Одеській облраді фракцією Блоку Юлії Тимошенко.

У березні 2006 року від БЮТ був кандидатом у народні депутати України.

З 2007 року - народний депутат ВР України VI скликання за списком Блоку Юлії Тимошенко. Під час виборів очолив одеську обласну організацію ВО "Батьківщина". Член депутатської фракції "Партії регіонів" у Верховній Раді України. Член Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

Незважаючи на те, що політичним плацдармом Барвіненка був БЮТ, у 2010 році він проголосував за відставку прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і всього уряду.

З 2012 року - народний депутат ВР України VII скликання від "Партії регіонів".Член депутатської групи "Економічний розвиток".  Член Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

З 2014 року - народний депутат ВР України VIII скликання. Член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Входить до парламентської групи "Відродження", створеної в березні 2015 року, співголовуючим якої є Віталій Хомутиннік, також екс-регіонал. 

Компромат

Входив до складу "Партії регіонів".

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова. 

Як зазначалось у ЗМІ, одним з найгучніших скандалів, в центрі якого опинився політик, був пов'язаний з його відходом, як народного депутата України, з Блоку Юлії Тимошенко. За твердженням експертів, Барвіненко отримав від БЮТ все що йому було необхідно, в першу чергу депутатське крісло. Після чого він зрозумів, що у статусі позафракційного у нього більше політичних і фінансових перспектив. 

Не менш гучний скандал був пов'язаний зі ЗМІ. Так журналісти, що працюють в деяких виданнях Білгород-Дністровська, заявляли про відкриті погрози, причому погрози від імені народного депутата Барвіненка. З подібною заявою також виступав шеф-редактор газети "Аргументи. Факти. Коментарі" і головний редактор Інтернет-видання "Бессарабія infоrm" Ірина Золотарьова, яка з цього приводу скликала прес-конференцію, на якій була зроблена заява, що на її адресу постійно лунають телефонні дзвінки з погрозами і що вона переживає за своє життя і за життя своїх близьких. Також був спалений її автомобіль невідомими, за її твердженням за цим стоїть політик.

Нещодавно, як зазначається в ЗМІ, Віталія Барвіненка "застукали" за листуванням з коханками під час роботи у сесійній залі Верховної Ради, про що свідчать фотографії

Хобі

Захоплюється подорожами. За словами політика, обожнює пробувати місцеву кухню в тих країнах, куди приїжджає.

Сім'я

Одружений. Подружжя виховує сина.

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі Facebook www.facebook.com/vitaly.barvinenko .