Досьє
6 листопада 2015
Думчев Сергій Олександрович
Думчев Сергій Олександрович

Голова наглядової ради ПАТ «Комерційний банк «Преміум». Лідер політичної партії «Рух за реформи», кандидат на посаду Київського міського голови у 2015 році.

Місце народження, освіта

Народився 18 березня 1970 року в Києві. Його мати працювала начальником Центрального статистичного управління України, батько був головним архітектором інституту «ГІПРОцивілпромбуд». За його проектом створені будівлі Вищої школи МВС, столичного Палацу «Україна», готелю «Братислава», за реконструкцію Київського політехнічного інституту і проектування нових корпусів вишу Олександр Думчев отримав державну премію УРСР.

У 1987 році Сергій Думчев вступив до Одеського вищого морехідного училища.

Біографія

У  1988-1989 роках проходив службу в армії.

У 1993 році розпочав бізнес, організувавши з друзями-однодумцями фірму.

У 1998 по 2006 рік займався підприємницькою діяльністю у фінансово-банківському секторі.

У 2006 році разом з партнерами по бізнесу організував універсальну кредитно-фінансову установу. В результаті у 2007 році був створений банк «Преміум». Сергій Думчев був обраний головою наглядової ради банку.

Брав участь у виборах 2014 року, займав двадцяте місце у списку партії «Сильна Україна».

У 2015 році брав участь у виборах на посаду Київського міського голови.

Сім’я

Перебуває в цивільному шлюбі, має трьох дітей.

 Хобі

Думчев захоплюється спортом, зокрема, водним поло, грає у великий теніс.

Компромат

Сергій Думчев свій капітал заробив у банківській сфері. За інформацією ЗМІ, він контролює ще один банк - «Класикбанк». Обидві установи тісно співпрацювали з представниками так званого клану «сім'ї», який фактично створений старшим сином екс-президента України Олександром Януковичем.

Вперше зіграти у велику політику Сергій Думчев спробував у складі команди Сергія Тігіпка, який після краху Партії регіонів відродив свою партію «Сильна Україна» для участі у позачергових виборах до Верховної Ради України в 2014 році. Пан Думчев зайняв 20-у позицію в партійному списку. Втім, партія так і не змогла подолати виборчий бар'єр.

ЗМІ називають Думчева другом і кумом ... екс-генпрокурора Віталія Яреми. Сам Ярема, за даними ЗМІ, відреагував стримано: «Це - мій знайомий».

Посилання на сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/SergeyDymchev?fref=ts