Досьє
15 листопада 2015
Філатов Борис Альбертович
Філатов Борис Альбертович

Народний депутат України VIII скликання (2014 р.), заступник голови Дніпропетровської ОДА. Адвокат.

Місце народження, освіта

Народився 7 березня 1972 року в Дніпропетровську.

У 1993 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський державний університет за двома спеціальностями «Історія і суспільствознавство» та «Правознавство».

У 1997 році захистив кандидатську дисертацію в Одеській національній юридичній академії за спеціальністю «Теорія права. Філософія права».

Кар'єра

Працював юрисконсультом на підприємствах різної форми власності, викладачем цивільного права в Академії митної служби України.

У 2000 році отримав свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю. Брав участь у резонансних судових процесах, в тому числі, пов'язаних з інтересами бізнесмена Ігоря Коломойського. Фактично Філатов співпрацював з усіма фінансово-промисловими групами України.

З 2005 року захопився журналістикою і окрім адвокатської діяльності впродовж 5 років був автором і ведучим телепрограми «Губернські хроніки» на регіональному 9 каналі, який пов'язують із групою «Приват».

У 2010 році Філатов пішов з 9 каналу і став вести передачу «Губернські прогнози» на 51 каналі  Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії (ДОДТРК).

З березня 2014 року призначений заступником голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з внутрішньої політики. У квітні 2014 року під час збройного конфлікту на сході України запропонував грошову винагороду за «найманців», звільнені адміністративні будівлі та зброю. За грошима необхідно було звертатися в «Штаб Національної захисту».

У вересні 2014 року брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради України по 27-му округу Дніпропетровська.

З листопада 2014 року - народний депутат Верховної Ради України VIII скликання, позафракційний. Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Не входить до будь-якої фракції.

Статки

У 2006 році Філатов задекларував доходи за 2005 рік, що дозволили йому увійти до числа офіційних доларових мільйонерів.

Згідно з декларацією про доходи, у 2013 році Борис Філатов, заробив 276 026 грн, 170 тис. грн з яких він отримав як відсотків і дивідендів. Його дружина Марина заробила 980 400 грн.

У Філатова є дві земельні ділянки площею 600 і 1600 кв.м, а також вертоліт, два раритетних автомобілі - «Jaguar» (1989 р.) і «Mercedes» (1969 р.), два мотоцикли, квадроцикл, катер, гідроцикл, моторний човен. Дружині Філатова належить будинок у 462 кв. м, дві квартири - 213 і 825 кв. м, а також два інші об'єкти нерухомості сумарною площею 500 кв. м. Марина захоплюється автомобілями «Порше», до її колекції належать Porsche Cayenne 2007 р. випуску (4,8 л), Porsche Carrera  2007 р.в. (3,6 л) та Porsche Panamera 2012 р.в. (4,8 л).

Родина Філатових не має рахунків у банках. Сам Борис Альбертович є власником цінних паперів на 1,5 млн грн.

Регалії

У листопаді 2008 р. указом Президента України Борису Філатову присвоєно звання «Заслужений журналіст України».

У грудні 2008 р. нагороджений ювілейним орденом Священного Синоду УПЦ рівноапостольного князя Володимира «1020-річчя Хрещення Русі».

У листопаді 2009 р. нагороджений орденом Почаївської Божої матері.

У липні 2010 р. отримав грамоту Патріарха Московського і всієї Русі, предстоятеля Російської православної церкви Кирила.

У листопаді 2010 р. відзначений відзнакою предстоятеля Української православної церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира «За особливі заслуги перед УПЦ».

 Громадська діяльність

У жовтні 2007 року Борис Філатов організував збір коштів на допомогу людям, постраждалим від вибуху побутового газу в житловому будинку по вул. Мандриківській у Дніпропетровську, в результаті якого загинули 23 людини, з яких 9 дітей. За п'ять днів вдалося зібрати понад 3 млн грн.

Захоплення, досягнення

 Борис Філатов вивчає історію, культуру, мистецтво, філософію і етнографію Японії. Має велику колекцію нецке, в якій представлені мініатюрні скульптури різних японських майстрів XVII-XIX ст. З травня 2011 р. по квітень 2014 р. Борис Філатов був головою філії Міжнародного товариства колекціонерів нецке в країнах СНД.

Також захоплюється мотоподорожами і дайвінгом. На своєму мотоциклі проїхав понад 50 країн світу, перетнув кілька континентів - Північну Америку від Атлантичного океану до Тихого, Азію, Європу.

Філатов курує два культурологічні проекти «Номади» і «Україна очима птахів». В рамках першого проекту раз на два роки в Києві та Дніпропетровську організовується фотовиставка робіт мотомандрівників. У рамках другого проекту - готується видання унікального альбому фотознімків України з висоти пташиного польоту.

Борис Альбертович також є головою оргкомітету міжнародного вітрильного проекту «Навколосвітня плавання на давньослов'янської човні «РУСИЧ» та учасником міжнародного космічного проекту Virgin Galactic під номером 145. Планував зробити в 2012 році суборбітальний політ на кораблі SpaceShipTwo в якості першого космічного туриста від України.

Філатов зняв ряд фільмів: «Югославські хроніки» (2005 р.) - про наслідки громадянської війни в Югославії; «Арабські хроніки» (2006 р.) - про руйнування негативних стереотипів щодо близькосхідних держав; «Американські хроніки» (2007 р.) - про звичаї і побут американської провінції; «Канадські хроніки» (2008 р.) - про долі членів української діаспори; «Європейські хроніки» (2009 р.) - про переваги та недоліки життя в об'єднаній Європі; «Африканські хроніки» (2010-2011 рр.) - про родоплемінну ворожнечу, яка здатна згубити не тільки Африку, але й Україну.

Також Борис Філатов регулярно публікується в регіональних та центральних виданнях, вів авторську колонку на сайті obozrevatel.com.ua.

Філатов входить до Опікунської ради Європейської асоціації українців, що об'єднує українців, які протягом тривалого часу проживають у країнах ЄС. Крім того, є церковним старостою новозбудованого Свято-Іоанно-Златоустівського храму в Дніпропетровську.

Компромат

Свого часу в українських ЗМІ поширювалась інформація про те, що Борис Філатов - штатний адвокат групи «Приват», що спеціалізується на переділі корпоративної власності. В інтерв'ю 2006 року Геннадій Корбан назвав його рівноправним партнером. Сам Борис Філатов це заперечував.

Після призначення Ігоря Коломойського на посаду губернатора Дніпропетровської області, негайно отримав посаду його заступника.

Також деякі ЗМІ зазначають, що Корбан та Філатов входили до складу групи, яка  здійснювала рейдерські напади та захоплення майна, що контролював Павло Лазаренко.

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/filatovborys/?fref=ts.