Досьє
3 грудня 2015
Луценко Ірина Степанівна
Луценко Ірина Степанівна

Народний депутат України  VII, VIII (2014 р.) скликань, український політик та державний діяч.

Місце народження, освіта

Народилася 7 лютого 1966 року в місті Дубно Рівненської області.

У 1988 році закінчила Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Прикладна математика».

Другу вищу освіту отримала в Українській державній академії водного господарства (м.Рівне), яку закінчила у 1996 році за спеціальністю «Облік і аудит».

Кар'єра

Трудову діяльність розпочала після закінчення інституту на підприємстві «Союзучприбор», де з 1988 по 1991 рік працювала інженером-програмістом.

З 1991 по 1994 рік була провідним спеціалістом управління економіки Рівненського облвиконкому.

У 1994-1998 рр. - заступник начальника відділу Рівненського територіального управління Антимонопольного комітету України.

У 1998 році переїхала до Києва.

У 1998-2004 рр. займала посаду начальника відділу Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

У 2004-2005 рр. працювала в Головному офісі НАСК «Оранта» начальником відділу.

З 2005 по 2008 рік займала посаду фінансового директора ТОВ «Українські нові телекомунікації».

З 2008 по 2012 рік була директором ТОВ «Бізнес центр «Лотос».

У 2008-2012 рр. – адміністративний директор, комерційний директор ТОВ «Українські нові телекомунікації» (за сумісництвом)  займала пост комерційного директора, на цій посаді перебувала до 2012 року.

У 2012-2014 рр. - народний депутат України VII скликання від ВО «Батьківщина». Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань гендерної рівності Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

З 2015 року - народний депутат України VIII скликання від Партії «Блок Петра Порошенка». Голова підкомітету з міжнародно-правових питань та парламентського контролю за виконанням Україною міжнародних зобов'язань Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.

Компромат

Свого часу в різних засобах масової інформації з'явилися розслідування, що стосуються сім'ї Луценко. У неодноразових інтерв'ю Ірина Луценко говорила про те, що у них в сім'ї вже давно розподілені ролі: її чоловік - Віталій Луценко займається політикою, а вона бізнесом, заробляє гроші.

Але під час розслідувань журналістів стало відомо, що Ірина Луценко робила кар'єру за тісної підтримки свого чоловіка-політика і його друзів. Зокрема, що вона працювала, потім очолила, а з часом отримала частку в 60 мільйонів грн від компанії «Українські нові телекомунікації». Коли вона керувала цією компанією, її чоловік, на той час Міністр МВС Юрій Луценко, дав вказівку, згідно з якою всі підрозділи міністерства повинні були замовляти послуги зі зв'язку не безпосередньо в операторів, а через ТОВ «Українські нові телекомунікації». Таким чином міністерські гроші йшли на фірму, яку очолювала дружина міністра.

Сім’я

Заміжня. Чоловік - відомий український політик Юрій Луценко. Подружжя має двох синів - Віталія (1999 р.н.) та Олександра (1989 р.н.).