Досьє
27 листопада 2015
Добкін Дмитро Маркович
Добкін Дмитро Маркович

Народний депутат України VII, VIIІ скликань, депутат Харківської облради V, VI скликань, екс-регіонал.

Місценародження, освіта

Народився 8 січня 1975 року в Харкові.

У 2002 році закінчив Харківський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство».

Кар'єра

У 1991-1992 рр. працював реалізатором виробничого кооперативу «Прогрес-90».

У 1995-2000 рр. займав посаду директора ТОВ «Укрторгінвест».

У 2001-2002 рр. був комерційним директором ТОВ «Ніка».

У 2002-2004 рр. - комерційний директор ТОВ «Орбіта плюс».

З 2001 року - президент харківської міської громадської організації «Ведмідь».

З березня 2006 року - депутат Харківської обласної ради V скликання, член комісії з питань бюджету.

З жовтня 2010 року - депутат Харківської облради VI скликання.

У 2012-2014 роках - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів (по округу №178 в Харківській області). Член комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

З 2014 року -  народний депутат України VIII скликання від партії «Опозиційний блок» у Верховній Раді України восьмого скликання. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Є акціонером (10,98%) АКБ «Золоті ворота» (м.Харків).

Сім’я

Дмитро Добкін одружений. Родина виховує трьох синів.

Старший брат - Михайло Добкін, також народний депутат України VIII скликання, екс-голова Харківської облдержадміністрації.

Статки

Як зазначають ЗМІ, всі великі активи в родині Добкіних купувалися послідовно. На початку 80-х Марк Добкін, батько Дмитра і Михайла, був директором овочевого магазина у Харкові. На хвилі перебудови створив приватний бізнес. Почав з торгівлі овочами, олією і цукром. Пізніше зайнявся вирощуванням буряка.

Постачання олії до Росії дозволило знайти партнерів, які розраховувалися нафтопродуктами. Після цього старший син Марка Добкіна, Михайло, успішно освоїв заробіток на постачанні давальницької нафти на Кременчуцький НПЗ (з 1994 року став основним осередком товариства ПАТ «УКРНАФТА») і НПК «Галичина».

Окрім вирощування буряка, родина також стала займатися вирощуванням зерна, а також придбала птахофабрики в Новоград-Волинському. Коли виявилося, що розвивати бізнес у різних галузях складно без субсидування і кредитування, з'явився банк «Золоті ворота».

Пост глави наглядової ради цього банку посідав молодший син Марка Добкіна, Дмитро, перед походом в політику. «Золоті ворота» активно кредитували комунальні підприємства Харкова та області, повернення кредитів контролювалися Михайлом Добкіним на посту губернатора, а також близький йому Геннадієм Кернесом.

Восени 2012 року в пресі з'явилася інформація про те, у родини Добкіних з’явився ще один банк, у Дніпропетровську. У новий «Меліор Банк» перейшла частина менеджменту «Золотих воріт». Але Дмитро Добкін категорично заперечив будь-який зв'язок з банком в Дніпропетровську.

Компромат

Наприкінці 2000-х років навколо Дмитра Добкіна виник гучний скандал, у зв'язку з чим ходили чутки про пристрасть політика до наркотиків.

ЗМІ влітку 2008 року опублікували фотокопію подання Головного слідчого управління МВС України Харківській облраді «про вжиття заходів для усунення причин і умов, які сприяли вчиненню злочину». Як свідчив документ, Михайло і Дмитро Добкіни разом з Геннадієм Кернесом вживають кокаїн - нібито про це повідомив в показаннях якийсь Ігор Гаврилов, засуджений за розповсюдження наркотиків. На той час в існуванні подання сумнівалися, вважаючи звинувачення сфальсифікованими. Хоча існування документа підтвердив на прес-конференції в Харкові тодішній голова МВС України Юрій Луценко.

У цій справі допитували і депутата Московської райради Харкова Олега Медведєва, який повідомив, що І. Гаврилов у 2004-2006 роках продавав наркотики в Харкові і при ньому привозив заборонені речовини «на квартиру Добкіну Д.М.». За словами О. Медведєва, Д. Добкін вживав наркотики разом з ним. Втім, Добкін-молодший, який перебував тоді на відпочинку, виступив із заявою, що нічого про подання не знає.

Справу про вживання та зберігання наркотиків харківськими високопосадовцями слідство передало до суду на початку вересні, в кінці вересня 2008 року вона була закрита Дзержинським судом Харкова.

Хобі

Дмитро Добкін захоплюється полюванням. Під час  полювання у ПАР він уполював буйвола, його брат Михайло – лева. За даними ЗМІ, у Харкові брати мають крамницю, що продає все необхідне для полювання.