Досьє
8 грудня 2015
Москаленко Ярослав Миколайович
Москаленко Ярослав Миколайович

Народний депутат України VII, VIII скликань, український політик. Бізнесмен. Почесний президент ФК «Діназ» і тенісного клубу «Campa».

Місце народження, освіта

Народився 28 квітня 1975 р. у с. Лютіж Київської області.

У 1997 р. закінчив Київський електромеханічний технікум залізничного транспорту ім. М. Островського за спеціальністю «технічне обслуговування і ремонт рухомого складу залізниць», отримав кваліфікацію «техніка-електромеханіка».

У 2005 році - Національний університет фізичного виховання і спорту України, здобувши кваліфікацію «тренера з футболу, викладача фізичного виховання».

З 2005 по 2008 рік навчався у Міжнародному інституті менеджменту за спеціальністю «Магістр бізнес-адміністрування МВА – для вищого керівного складу». Отримав кваліфікацію «магістра бізнес-адміністрування».

З 2008 по 2011 рік навчався в Національній Академії Державного Управління при Президентові України, отримав кваліфікацію – «магістр управління соціальним розвитком».

Кар'єра

Трудову діяльність розпочав у 1995 році на посаді начальника відділу реалізації малого приватного підприємства «БОВІ».

У 1999 році заснував підприємство МПП «Альфа-Трейд».

У 2003 році заснував і очолив ТОВ «Синтез».

У 2007 - 2010 роках - голова Вишгородської районної ради Київської області.

З 2010 по 2010 рік - голова Вишгородської районної державної адміністрації Київської області.

У 2010 - 2012 року - перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації, депутат Київської обласної ради.

У 2012-2014 роках - народний депутат України VII скликання від  Партії регіонів. Уповноважений представник депутатської групи «Суверенна європейська Україна». Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань цінової та тарифної політики Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

З 2014 року - народний депутат України VIII скликання. Голова депутатської групи «Воля народу». Голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Засновник, почесний президент Вишгородського районного спортивного товариства «Футбольний клуб «Діназ». Засновник тенісного клубу «Campa». Член Виконкому Федерації футболу України. Віце-президент Федерації тенісного спорту України. 

Сім'я

Ярослав і Інна Москаленки одружені з 1994 року. Виховують двох доньок.

Нагороди

У 2007 році отримав державну нагороду – медаль «За працю і звитягу».

Державний службовець 3-го рангу (2010 р.).

Посилання на сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/yarmoskalenko?fref=ts.

Компромат

Як зазначають ЗМІ, Москаленко є ставлеником Фірташа. За часів Віктора Януковича був членом Партії регіонів. Разом з Ігорем Єремеєвим і Олексієм Донієм був уповноваженим представником депутатської групи «Суверенна європейська Україна», що була створена 27 лютого 2014 року, до складу якої переважно увійшли регіонали.

Також повідомлялось у ЗМІ про причетність Ярослава Москаленко до низки земельних скандалів на Київщині.

Цитата

В інтерв'ю одному з українських інтернет-видань, відповідаючи на питання, чому розчарований політикою зазначив, що «політиком ніколи в житті не хотів бути. Якось так трапилось» (грудень 2015 р.).

Декларація про доходи

Як зазначено на сайті ВР, у 2014 році отримав дохід у розмірі 1 млн 860 тис. 433 грн, з яких 1 млн 701 тис. 160 грн - дивіденди, проценти, при цьому дохід членів родини декларанта (дружини і доньки) склав 20 млн 165 тис. 178 грн, з яких 19 млн 372 тис. 671 грн - дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав.