Досьє
24 грудня 2015
Барна Олег Степанович
Барна Олег Степанович

Народний депутат Верховної Ради VIII скликання. Український громадський діяч.

Місце народження, освіта

Народився 18 квітня 1967 року у с. Нагірянка Тернопільської області.

У 1991 році закінчив фізико-математичний факультет Тернопільського педагогічного інституту (сьогодні Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка). У 1995 році отримав спеціальність менеджера системи освіти, у 2008 році - освіту юриста.

Кар’єра

У 1985-1987 роках проходив службу в армії.

З 1991 по 2014 рік працював учителем математики, фізики, інформатики, допризовної підготовки в Ридодубівській та Білобожницькій  школах.

У 2014 році після початку збройного конфлікту на Донбасі пішов добровольцем у ЗСУ в зону АТО (боєць 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади, командир міномета, псевдонім – «Дядя Олег»).

З осені 2014 року – народний депутат України від «БПП». Член депутатської фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА». Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції юридичними особами Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Довідка

Олег Барна в жовтні 1990 року (будучи студентом 5-го курсу) брав участь у студентській голодуванні в Києві на площі Жовтневої революції (тепер Майдан Незалежності) за відділення України від Радянського Союзу. Крім цього, у 1996-1999 роках був одним з організаторів страйків вчителів Чортківського району.

У 1999 році на виборах до ВР України був висунутий громадськістю району кандидатом у народні депутати, проте він зняв свою кандидатуру заради проходження іншого кандидата, Сергія Жижка (член-засновник Конгресу українських націоналістів),

У 2000 році очолював у районі акцію «Україна без Кучми», 2001-2002 роках - окружний штаб БЮТ (на виборах 2002 року). У другому турі президентських виборів 2004 року був координатором, а у повторному другому турі керівником Чугуївського районного штабу В. Ющенка в Харківській області.

Барна двічі був Нагірянським селищним головою.

У 2008 році Барна потрапив у автомобільну аварію, в результаті отриманих травм він став інвалідом 3-ї групи.

Був активним учасником Євромайдану, отримав поранення в голову та в плече.

Родина

Олег Барна одружений. Дружина - Ольга Василівна, доцент університету. Подружжя має двох синів, Андрія і Василя.

Брат – Степан Барна, голова Тернопільської облдержадміністрація.

Захоплення

У 1994-1995 роках ставав срібним призером Чемпіонату України із зимового поліатлону (стрільба, лижна гонка, підтягування на перекладині). Брав участь у міжнародних змаганнях у м. Казань у складі збірної України.

Є автором низки статей на суспільно-політичні теми.

Захоплюється малюванням картин на полотні.

Компромат

11 грудня 2015 року під час виступу у Верховній Раді Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка Барна вручив главі Уряду троянди, а потім намагався його винести з трибуни. Букет був призначений не прем'єру, а Миколі Томенку, який святкував день народження.

Посилання на сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100004441810055&fref=ts.