Досьє
15 грудня 2015
Пилипишин Віктор Петрович
Пилипишин Віктор Петрович

Народний депутат ВР України VI, VII скликань, політичний і державний діяч, екс-голова адміністрації Шевченківського району Києва.

Місце народження, освіта 

Народився6 квітня 1961 року в с. Равське Львівської області.

У 1985 році з «червоним» дипломом закінчив Харківський юридичний інститут за спеціальністю «Правознавство».

Кар’єра

У 1978-1979 рр. працював слюсарем Київського судноремонтного заводу.

У 1979-1981 рр. проходив службу в армії.

У 1985-1988 рр. - слідчий МВС України.

У 1988-1990 рр. - завідуючий оргвідділу виконкому Печерської райради Києва.

У 1990-1991 рр. - головний юрист Державної податкової інспекції м. Києва.

Десять років був членом КПРС.

Член Народної Партії (з 1998 р.), заступник голови партії (2005-2010 рр.)  Володимира Литвина.

У 1998 році обраний депутатом Київради. Очолював постійну комісію з питань споживчого ринку та захисту прав споживачів.

У 2002 році вдруге стає депутат Київської міської ради.

З 2004 р. -  перший заступник голови держадміністрації Печерського району м. Києва, перший заступник голови Шевченківської райдержадміністрації м. Києва.

У 2005-2006 рр. - заступник голови Київської міськдержадміністрації Олександра Омельченка.

У 2006-2010 рр. - голова Шевченківської районної держадміністрації м. Києва. Був депутатом і головою Шевченківської районної ради.

З 2007 року – народний депутат України VI  скликання від Блоку Литвина. Член фракції «Блок Литвина». Заступник голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, член Спеціальної контрольної комісії ВР України з питань приватизації.

У 2008 році брав участь у дострокових виборах до Київради, очолював виборчий список Блоку Литвина. Одночасно балотувався у мери столиці. Отримав четвертий результат (6,71%).

У травні 2008 року склав депутатські повноваження, віддавши перевагу роботі на колишньому посту - голови Шевченківської райадміністрації.

У 2013-2014 рр. - народний депутат України VII скликання. Заступник голови депутатської групи «Економічний розвиток». Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Бізнес

Віктор Пилипишин як підприємець і бізнесмен має відношення до низки підприємств, зокрема, як зазначають ЗМІ, до: ТОВ «Украфлора-Вінниця»; ЗАТ «Агрокомпанія «Україна»; «Київська овочева фабрика»; центр «Експоплаза» на Нивках; ЗАТ «Укрфінком»; ТОВ «Георгій»; ТОВ «Мрія»; ТОВ «Стоїк»; ТМ «Добра кава»; «Чай «Аскольд»; «Чай «Батік»; «Чай «Домашній»; «Капітал-Інвест» (будівництво); ТОВ «Експорт-Імпорт»; ТОВ «Комтех» (оптова торгівля будматеріалами) та ін.

Одним з основних активів Віктора Петровича, за даними ЗМІ, є «Украфлора» - один з найбільших компаній, що є виробником, імпортером і роздрібним продавцем квітів.

Сім'я

Дружина - Людмила Костянтинівна. У подружжя є троє дітей: дві доньки Олена (1984) і Катерина (2004), і син Олександр (1989), а також онуків.

Довідка

У 2007 році Віктор Пилипишин був обраний нардепом від Блоку литвина. Його називають одним з фінансистів виборчої кампанії Литвина.

Хобі

Займався футболом, гандболом. Любить подорожувати з сім'єю. Захоплюється читанням, колекціонує афоризми.

Компромат

У квітні 2011 року київська прокуратура порушила кримінальну справу проти Пилипишина за перевищення влади і службових повноважень, що призвело до збитків на суму понад 15 млн грн. Проте у 2013 році Голосіївський районний суд виніс виправдувальний вирок у справі екс-голови Шевченківської райадміністрації столиці Пилипишина.

У 2012 році органи прокуратури порушили кримінальну справу за фактом фальсифікації виборчих бюлетенів в окрузі №223 (Пилипишина-Левченко).

У 2014 році Віктор Пилипишин опинився в центрі скандалу. Активісти кинули його до сміттєвого баку і облили червоною фарбою. Це сталося під стінами ЦВК, коли Пилипишин вирішивши зарегестріроваться кандидатом на позачергові вибори 2014 року. Проте активісти у такий спосіб висловили своє невдоволення і намагалися перешкодити потрапиди до ЦВК Пилипишину, який будучи народним депутатом VII скликання, голосував за скандальні диктаторські закони 16 січня.

Посилання на особисту сторінку у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/pylypyshyn?fref=ts.