Досьє
6 листопада 2015
Довгий Олесь Станіславович
Довгий Олесь Станіславович

Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання (з 2014 р.), український політик, депутат Київради і її секретар (2006–2011 рр). Відомий тим, що був одним з головних членів «молодої команди» Черновецького.

Біографія

Народився 1 листопада 1980 року в Києві. Батько - Станіслав Довгий, народний депутат IV, V та VI скликань, колишній керівник «Укртелекому» та «Держкомзв'язку». Мати - Лариса Довга, старший науковий співробітник Інституту філософії НАНУ.

Після закінчення столичної школи за програмою міжнародних обмінів навчався у Великобританії. У 2001 році з відзнакою закінчив Національний авіаційний університет за спеціальністю «маркетинг у виробничій сфері». У 2002 році з відзнакою закінчив Київський національний економічний університет. Трудову діяльність розпочав у 1997 році - референтом в Українській Асоціації молодих юристів. Був секретарем київського осередку цієї організації, віце-президентом.

У 2001-2003 роках працював в Державному університеті інформаційно комунікаційних технологій на посадах наукового, старшого наукового співробітника науково-аналітичного центру, виконував обов'язки доцента кафедри економіки. У 2004-2005 роках - старший науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору (НАНУ), директор з питань розвитку Міжнародної громадської організації «Міжнародний центр перспективних досліджень». З грудня 2005 р. - радник голови Державного департаменту інтелектуальної власності України.

На виборах до Київради в 2006 році балотувався за списком Блоку Леоніда Черновецького (№3). 28 квітня 2006 обраний заступником голови Київської міської ради - секретарем Київради.

У 2008 році на дострокових виборах до Київради Олесь Станіславович обраний депутатом за списком Блоку Черновецького (№3). 10 червня 2008 Олесь Довгий повторно обраний секретарем Київради. «Факт мого обрання я оцінюю як великий кредит довіри та високу відповідальність. Я не оцінюю його з позиції власного успіху та перемоги », - заявив він. У 2011 році написав заяву про відставку з поста секретаря Київради за власним бажанням. До 2014 року залишався депутатом. Сьогодні вважається одним з найбільш ефективних бізнес-лобістів в країні.

У 2014 році обраний народним депутатом Верховної Ради України VIII скликання. Член депутатської групи "Воля народу". Член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

Сім'я

Одружений на Катерині Горіній, дочці політика Ірини Горіної. Подружжя дітей не має.

Захоплення

Любить музику, живопис, колекціонує слонів. Готується випустити колекцію одягу для молоді з елементами українського стилю. Олесь каже, що часу на відпочинок у нього не вистачає. «В неділю я, як правило, відвідую православну церкву. Іноді виходить в суботу ввечері зустрітися з друзями в кафе або клубі. Дуже люблю кіно і, якщо дозволяє час, на вихідних ходжу в кінотеатр» («Кореспондент», 3 листопада 2007 р.).

Психологічний портрет

Олесь Довгий - представник української «золотої» молоді. Його дід - письменник, батько - колишній керівник «Укртелекому». Коли досягнув двадцяти п'яти років, на той час Довгий вже встиг закінчити два виші, захистити кандидатську дисертацію, заробити грошей і зайняти крісло секретаря Київради.

Матеріальний стан

У 2005 році Олесь Довгий задекларував 4 млн грн. На той час декларанту було 24 роки.

У 2006 році Довгий став секретарем Київради - заступником Київського міського голови. Згідно з офіційною декларацією, Олесь заробив 3 млн 202 тис. 886 грн. З них зарплата склала 153 тис. 708 грн, дивіденди, проценти та роялті - 774 тис. 136 грн, дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав - 2 млн 241 тис. 600 грн. На банківських рахунках знаходиться 277 тис. 401 грн. Також Довгий зазначив, що має квартиру загальною площею 45,7 кв. м.

За даними «Української правди», Олесь Довгий живе зараз в елітному котеджному містечку «Клим», де він, за його ж словами, орендує будинок площею 375 кв.м.

«До приходу в Київраду у мене був досить успішний бізнес у сфері нерухомості і цінних паперів. Я є забезпеченою людиною, декларація про доходи якого дозволяє почувати себе вільним», - каже Олесь («Кореспондент», 3 листопада 2007 р.).

Історію про свій зароблений перший мільйон Олесь Довгий розповідає так: «Я був причетний до ринку цінних паперів, фондового ринку та ринку нерухомості. Був час, коли рентабельність досягала п'ятисот - тисячу відсотків річних. Ось так і заробив. Моя ерудиція, інтуїція і та спеціалізація, яку я отримав, мені допомогли конвертувати це в конкретні економічні результати»(«Главред», 25 лютого 2008 р.)

Компромат

Як зазначали ЗМІ, на церемонії одруження Олеся Довгого і Катерини Горіної були присутні тільки батьки молодят, дідусі й бабусі, тітки і дядька і мер Києва Леонід Черновецький. Згодом Довгого критикували за те, що він переслідував політичні цілі, увійшовши в сім'ю нардепа-регіонала.

Олесь Довгий відомий як один з головних членів "молодої команди" екс-мера Києва Леоніда Черновецького.