Досьє
4 лютого 2020
Бабак Альона Валеріївна
Бабак Альона Валеріївна

Альона Валеріївна Бабак  — український політик, колишній міністр розвитку громад і територій України. Народний депутат України 8-го скликання. Член парламентської фракції Самопоміч, колишній заступник голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Співголова Міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні Можливості». До набуття повноважень — директор та співзасновник ТОВ «Інститут місцевого розвитку». Експерт у сфері житлово-комунального господарства.

Життєпис

Народилася у Кривому Розі Дніпропетровської області   27 вересня 1969 року .

 Закінчила Київський педагогічний інститут іноземних мов за спеціальністю «Іноземні мови /дві мови/» із присвоєнням кваліфікації вчителя іноземних мов (англійської та французької) із відзнакою (1991–1996).

У 1996 році стала переможцем конкурсу на отримання гранту для навчання в США за підтримки фонду Едмунда Маскі та у 1998 одержала кваліфікацію магістра за спеціальністю «Бізнес адміністрування» та спеціалізацією «фінанси» Олд Домініон Університету (штат Вірджинія, США)

Вона є серед 47 народних депутатів, які звернулися до Конституційного суду України з проханням визнати неконституційною Постанову Верховної Ради України «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні» від 19 квітня 2018 року № 2410–VIII.

Член міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо монетизації житлових субсидій, що було створено Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 р. № 776.

Член Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. 29 серпня 2019 року призначена міністром розвитку громад і територій України. 17 січня 2020 звільнилась із посади міністра.

Сім'я

Виховує сина та доньку.