Досьє
22 вересня 2020
Сухачов Олексій Олександрович
Сухачов Олексій Олександрович

Сухачов Олексій Олександрович - народився в Харкові, там же здобув вищу освіту.

Освіта

У 2000 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство».

Кар'єра

Доктор юридичних наук, захистив дисертацію за спеціальністю: «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність».

Заслужений юрист України.

З 2000 року розпочав військову службу в органах державної безпеки, пройшов шлях від слідчого, оперуповноваженого до заступника Головного управління Центрального управління СБ України.

Протягом 2017-2019 років працював заступником начальника Департаменту Генеральної прокуратури України. У липні 2019-го його звільнили через непроходження атестації. Сухачов оскаржив це рішення в Окружному адміністративному суді й виграв справу, поновившись на посаді в липні 2020 року.

Протягом цього часу, згідно з офіційною біографією, Сухачов проходив військову службу в Службі зовнішньої розвідки України.

За результатами відкритого конкурсу у серпні 2020 року призначений на посаду заступника Директора Державного бюро розслідувань.

 Родина

Новий в.о. директора ДБР одружений, має двох синів. Згідно з декларацією Сухачова, майже все майно сім’ї належить дружині (земельна ділянка площею 1000 квадратних метрів на Київщині) або Баєвій Галині Олександрівні, яка надає його Сухачову в безоплатне користування (йдеться про чотири квартири в Києві площею 107 квадратних метрів кожна). Син Сухачова Олександр також володіє двома квартирами по 41,7 квадратного метра кожна.

 Доходи

У Сухачова є 39 тисяч доларів готвікою і 99 тисяч гривень на банківському рахунку. За минулий рік він заробив 629 тисяч гривень за основним місцем роботи. Також новий в.о. директора ДБР має у своїй власності автівку Toyota Camry (2007 рік випуску); у дружини — Lexus RX-350 (2010), яким фактично користується чоловік, а також ще одна Toyota Camry 2011 року, зареєстрована на Бориса Баєва.