Досьє
11 листопада 2015
Ляшко Олег Валерійович
Ляшко Олег Валерійович

Український політик, народний депутат України V-VIII скликань, лідер Радикальної партії Олега Ляшка.

Місце народження та освіта

Народився 3 грудня 1972 року в Чернігові. Навчався в школі-інтернаті. 

Після закінчення школи поступив до Харківського державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Здобував вищу освіту, навчаючись на юридичному факультеті. Закінчив університет у  1998 році.

У 2013 році також закінчив Київський Університет Тараса Шевченка за фахом «міжнародній бізнес».

Кар’єра

В юні роки працював в сільському колгоспі скотарем.

З 1990 по 1992 рік працював в київській газеті «Молода гвардія». Був кореспондентом, заввідділом редакції.

У 1992–1995 роках займав посаду редактора газети «Комерційні вісті» Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків України.

З 1995 року – в газеті «Правда України» працював редактором додатка «Політика».

У 1996-1999 роках був головним редактором газети «Політика», яке було закрито за рішенням суду «за розголошення державної таємниці».

У 2000 – 2006 рр. –  головний редактор газети «Свобода» (ЗАТ "Редакція газети «Політика»).

З 2006 по 2007 рік - народний депутат України V скликання (Блок Юлії Тимошенко). Голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради Комітету ВР з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР.

З 2007 року - народний депутат України VI скликання від БЮТ. Заступник голови Комітету ВР з питань бюджету. Голова Тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування можливих фактів порушення законодавства у сфері майнових, земельних, фінансових та інших відносин міським головою Харкова Михайлом Добкіним та секретарем Харківської міськради Геннадієм Кернесом. У 2010 році  виключений з БЮТ. Залишався народним депутатом до 2012 року.

У  грудні 2012 року проходить до парламенту висуванцем Радикальної партії Олега Ляшка, стає народним депутатом України VII скликання. Виконує обов’язки заступник голови Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності.

Під час подій на Майдані стає їх активним учасником.

У травні 2014 року бере участь у виборах в президенти України та займає третє місце.

З 2014 року - народний депутат України VIII скликання. Голова депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Родина

Політик одружений. Разом подружжя виховує доньку.

Хобі

Нумізматика, колекціонування ікон, вишиванок.

 Скандал

Починаючи з 1994 року Олег Ляшко час від часу викликається до суду у зв’язку з порушенням проти нього справи, причиною цього стає в т.ч. його журналістська діяльність.

У 1994 році його, зокрема, було заарештовано за кількома статтями КК України, в тому числі за розкрадання державного та колективного майна у великих розмірах, самовільне присвоєння влади і т. п. За вироком йому було призначено шість років з конфіскацією майна. Проте через рік він був звільнений за амністією, а в 1998-му судимість було достроково погашено.

У 2010 році в інтернеті  було оприлюднено скандальне відео,  на якому особа зізнається слідчому прокуратури про гомосексуальні стосунки з високопоставленим чиновником. Сам Ляшко спростував достовірність відео у письмовій заяві.

Посилання на сторінки у соцмережі www.facebook.com/O.Liashko?fref=tswww.facebook.com/profile.php?id=100007100355609&fref=ts.