
Політичний діяч, народний депутат України II-VII скликань, Голова фракції КПУ та лідер КПУ (забороненої з 2015 року).
Місце народження та освіта
Народився 1 серпня 1952 року в Донецьку. Після закінчення школи впродовж 1969-1974 рр. навчався у Донецькому політехнічному інституті, отримав спеціальність гірського інженера-електромеханіка. Другу освіту здобув у 1991 році по закінченні Київського інституту політології та соціального управління.
Кар'єра
Свій трудовий шлях розпочав у 1974 році, влаштувавшись конструктором в Донецький інститут «Дондіпровуглемаш».
З 1975 року був на комсомольській та партійній роботі. Працював інструктором, заввідділом.
З 1977 по 1980 рік - другий секретар міського ЛКСМУ. У 1978 році став членом КПУ. Впродовж майже десяти років займав керівні посади: секретаря Донецького обкому ЛКСМУ, секретаря ЦК ЛКСМУ, з 1988 по 1989 рік - секретаря Маріупольського міськкому КПУ, пізніше - секретаря з ідеологічної роботи, з 1990 року — другого секретаря Донецького обкому КПУ.
З 1991 року, після заборони КПУ, по 1993-го працював заступником генерального директора корпорації «Укрвуглемаш».
В 1993 році на «відновлювальному» з'їзді КПУ в Донецьку Петро Миколайович обраний першим секретарем ЦК КПУ.
Починаючи з 1994 по 1014 рік - народний депутат Верховної Ради України II-VII скликань, керівник комуністичної фракції. Член Конституційної Комісії від Верховної Ради України. Член Комітету з питань культури і духовності. Член Комітету з питань правової реформи та правової політики. Член Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ.
Влітку 2006-го Симоненко та інші представники КПУ спільно з Партією Регіонів та Соцпартією України сформували антикризову коаліції, яка з часом стала коаліцію «Стабільність та реформи». Через об’єднання з «донецькими» на адресу Компартії лунало багато критики. Після того як, коаліція завершила своє існування, Компартія увійшла до парламентської більшості.
Петро Миколайович брав участь у виборах в Президенти України 2004 та 2010 року. У 2014 році також балотувався на пост Президента. Під час політичної кампанії заявив про зняття своєї кандидатури, проте це відбулося після закінчення строку зняття кандидатур. На виборах зайняв 9 місце.
У 2014 році на позачергових виборах до парламенту КПУ вперше не пройшла до Верховної Ради.
15 серпня 2014 року Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти Петра Симоненка за підозрою в сепаратизмі.
22 липня 2015 року ВР прийняла законопроект, що забороняє КПУ.
Статок
Родина Петра Миколайовича мешкає біля Києва в селі Горенка. Заміська власність оцінюється приблизно у півтора мільйона доларів. Сам Симоненко заперечує, що є мільйонером. Стосовно бізнесу достеменно відомо, що його син Андрій — підприємець та чиновник, разом з братом Костянтином є співзасновником кількох фірм. На думку Л. Грача, найбільш прибутковим бізнесом Симоненко є лобіювання інтересів у парламенті.
Особисте життя
Петро Симоненко був одружений двічі. Від першого шлюбу із Світланою Симоненко має двох синів та онуків. У 2009 році одружився вдруге із журналісткою Оксаною Ващенко (1977 р.н.), у подружжя народилися дочка Марія (2009 року) та син Іван (2010 року).
Захоплення
Шахи.