Досьє
24 травня 2016
Супруненко Олександр Іванович
Супруненко  Олександр  Іванович

Народний депутат України VI та VIII (2014 р.) скликання, керівник компаній.

Місце народження та освіта

Народився 31 січня 1971 року в місті Києві.

У 1986-1990 рр. навчався в Київському будівельному технікумі транспортного будівництва. У 2002 році  закінчив Національну академію внутрішніх справ України (за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація - юрист).

Кар'єра

Впродовж 1990-1992 рр. проходив строкову службу в армії.

Свій трудовий шлях розпочав у 1992 році, влаштувавшись водієм 14-го Спортивного клубу армії (Київ), пізніше - оператором АЗС МП «Віра».

З 1992 по 1994 рік  займав посаду заступника генерального директора ТОВ «Бар'єр».

З 1995 по 1999 рік працює менеджером  ТОВ «С.А.К. Конекшн».

У 1999 - 2001 рр. – консультант з маркетингу, юрисконсульт ПП «Константа-С».

У 2002-2003 рр.  займає посаду  Генерального директора ТОВ «Рентекс».

З квітня по грудень 2003 року - директор ТОВ «МІРАДЕМ».

Впродовж наступних двох років очолював ТОВ «Рентекс», займаючи посаду генерального директора.

У 2005-2007 рр. - директор ТОВ «Юридичний центр «Еквітас».

У 2006–2007 рр. - депутат Київської міської ради.

У 2007 році бере участь у виборах до парламенту та впродовж п’яти років стає народним депутатом України VІ скликання від Партії регіонів. Член комітету Верховної Ради з питань правосуддя.

Восени 2012 року балотувався до Верховної Ради самовисуванцем, проте до Ради не пройшов.

У листопаді 2011 року вийшов з лав Партії регіонів через незгоду з політичним курсом партії та методами її роботи.

10 серпня 2012 року у другому читанні проголосував за Закон України «Про засади державної мовної політики».

З 2014 року обраний народний депутатом України VIII від одномандатного мажоритарного округу №216 (самовисуванець). Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Статки, бізнес

У 2012 році в рейтингу «200 найбагатших людей України» Focus оцінив статок братів Олександра та В’ячеслава Супруненків у 37,3 млн доларів ("Укренергобуд") та поставив їх на 178 місце. 

У ЗМІ зазначалось, що братам Супруненкам підконтрольні "Київводоканал", "Київгаз", "Київхліб", ТОВ "Юридична фірма "Правозахисник", ТОВ "С.А.К. Конекшн", ТОВ "Паладіс", ТОВ "Біосвіт", ТОВ "Рентекс", ТОВ "Мірадем", ТОВ "Юридичний центр "Еквітас", представництво "Хоффман-ля Рош ЛТД", тютбнова компанія "В.А.Т.- Прилуки".

У березні 2016 року повідомлялось, що депутат Верховної Ради Олександр Супруненко сконцентрував 24,6% Асвіо Банку, про що йшлося в повідомленні фінустанови в системі розкриття Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Зазначалось, що пакет акцій Олександра Супруненко збільшився з 17,3028% до 24,6278%, В'ячеслав Супруненко є найбільшим акціонером банку з пакетом акцій 49,7862%. Також йшлося, що на 1 жовтня 2015 року за розміром активів банк займав 79-е місце (633,1 млн гривень) серед 122 діючих банків.

Родина

Олександр Супруненко одружений. Разом з дружиною Оленою виховують двох доньок і сина.

Брат, В'ячеслав Супруненко – колишній депутат Київради, був одружений з дочкою Леоніда Черновецького.

Компромат

У молоді роки брати Олександр і В'ячеслав були затримані співробітниками міліції за групове хуліганство.

Після приходу до влади в Києві Черновецького і його «молодої команди» Супруненки брали активну участь у «деребані» міста, рейдерських захопленнях та приватизації державних та комунальних підприємств. За неофіційними даними, під час роботи в Київраді Олександр займався питаннями, пов'язаними з власністю, а  В'ячеслав - земельними питаннями. Зокрема, з братами Супруненками пов’язували закриття книжкового магазину «Сяйво», виведення з комунальної власності частки в «Київміськбуді», «Київхлібі», «Київмлин», «Київхімволокно» та інших підприємствах.

У ЗМІ зазначалось також про батька В'ячеслава і Олександра, Івана Супруненко. Повідомлялось, що він крав шапки на вокзалі. У 80-ті роки прийшов на посаду заступника начальника ділянки київського резерву провідників, що знаходиться на станції «Київ-Пасажирський». Писали, що шляхом рейдерства Івана Супруненко встановив контроль над штатом київського резерву провідників (близько 4 тисяч персоналу), і всі, хто хотіли працювати провідниками, були зобов'язані давати хабарі. Нібито залякувати і контролювати провідників Супруненку допомагав кримінальний авторитет Вахтанг Убірія, відомий як «Ваха».

Як писали ЗМІ, завдяки «зусиллям» батька на кримінальній «ниві» родина Супруненків здобула стартовий капітал, на який було засновано більше десятка взаємопов'язаних між собою фірм, серед яких «С.А.К. Конекшн», «Світ злагоди», «Східний експрес». Основним напрямом роботи їхніх фірм було надання юридичних послуг, продаж і оренда приміщень, будівництво.