Досьє
13 листопада 2015
Поплавський Михайло Михайлович
Поплавський Михайло Михайлович

Ректор Київського національного університету культури та мистецтв, народний депутат України IV, VII, VIII (2014 р.) скликання, підприємець.

Місце народження та освіта

Народився 28 листопада 1949 року в с. Мечиславка Кіровоградської області в простій родині. Батьки були селянами, працювали в колгоспі.

Після закінчення школи Михайло Поплавський поступив до Горлівського ПТУ, яке закінчив у 1968 року за спеціальністю «машиніст електровоза».

Після служби в армії закінчив училище культури в Олександрії, що на Кіровоградщині.

У 1975 році поступив до Київського державного інституту культури, який з відзнакою закінчив у 1979 року.

У 1985 році захистив кандидатську дисертацію в Академії педагогічних наук СРСР. У 1991 році захистив докторську дисертацію в Ленінградській академії культури.

Кар’єра

Трудову діяльність розпочав ще під час навчання в школі: працював помічником комбайнера в колгоспі, потім каменярем на будівництві сільських доріг.

Після закінчення ПТУ влаштувався машиністом електровоза місцевої шахти у Кіровську Донецької області.

З 1969 року проходив службу в армії.

Впродовж 1971-1973 рр., після закінчення училища культури, працював директором сільського будинку культури у Великих Троянах, пізніше - будинку культури Кіровоградської області.

У студентські роки був обраний головою профспілкового комітету Інституту культури, командиром об’єднаних студентських будівельних загонів м. Києва.

З 1980 року – заступник директора Республіканського будинку народної творчості Держпрофтехосвіти УРСР.

З 1985 року працював у Київському державному інституті культури  викладачем, старшим викладача, доцентом, професором, завідувачем кафедри, деканом факультету

У 1993 рік наказом Міністра культури України був призначений ректором Київського державного інституту культури (з 1997 року - Київський національний університет культури і мистецтв). Ставши наймолодшим ректором в Україні. Наступного року був зміщений з посади, в 1995 році – повернувся на посаду ректора інституту.

У 2002-2006 рр. - народний депутат України IV скликання. Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності. Впродовж роботи народним депутатом був членом різних політичних фракцій та поза фракціями.

У 2010-2013 рр. – депутат Київської облради, член фракції Партії регіонів.

У 2012 році брав участь у виборах до Верховної Ради України, проте до  парламенту не потрапив.

З 2013 року - народний депутат України VII скликання. У січня 2014 року голосував за сумнозвісні закони про диктатуру.

З 2014 року - народний депутат України VIII скликання. Член депутатської групи "Воля народу". Член Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

По теперішній час займає посаду ректора Київського національного університету культури і мистецтв. Займається підприємницькою діяльністю, зокрема, володіє власною мережею ресторанів «Батьківська хата», рестораном «Козак-Хол».

Громадська і творча діяльність

Михайло Поплавський відомий як музичний продюсер і як співак, «співочий» ректор. У  1998 році створив телевізійний проект «Крок до зірок», який очолив у якості генерального  продюсера. З 2003 року  - генеральний продюсер телепроекту «Наша пісня». Президент Фонду «Обдаровані діти України». З 2004 року - президент Міжнародної громадської організації «Об'єднання українців світу».

Автор низки підручників, зокрема, «Менеджер культури», «Менеджер шоу-бізнесу», «Формула успіху», «Лідерство як бренд» та інших.

Нагороди, відзнаки

У 1984 році нагороджений грамотою Президії Верховної Ради УРСР. Лауреат Всеукраїнського рейтингу популярності «Золота фортуна» — «Золота еліта України» 1998 року. Нагороджений орденом Михайла Грушевського ІV ступеня «За розбудову України». Повний кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ст., II ст. та I ст. Володар титулу «Людина року» та інших.

Родина

Був одружений двічі. Має сина у другому шлюбі.

Компромат

У листопаді 2014 року Михайло Поплавський опинився у центрі скандалу. Як повідомляли ЗМІ, було анульовано ліцензію Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури», засновники якого - ректор Михайло Поплавський і його син. Експертна комісія під час проведення перевірки, прийшла за адресою, вказаною в установчих документах, і виявила, що виш фізично не існує, а лише - на папері. Як з’ясувалося, cтуденти, які навчалися у Приватному вищому навчальному закладі перші три курси, платили за навчання чималі гроші. Однак, фактично, навчання проходило на базі державного вишу. Через це «справжній» університет культури щорічно не отримував десятки мільйонів, які нібито заробляв Поплавський.