Досьє
24 травня 2016
Лекарь Сергій Іванович
Лекарь Сергій Іванович

Заступник міністра внутрішніх справ України В. Захарченка (2012-2014 рр.). Заступник керівника Державної податкової служби України (2010-2011 рр.).

Місце народження та освіта

Народився на території Чернівецької області, Кельменецького району, в селі Неліпівка, 8 липня 1959 року.

Після школи поступив до Чернівецького ПТУ-3, яке закінчив у 1978 році.

У 1985 – 1987 рр. навчався на економічному факультеті Тернопільського фінансово-економічного інституту, кваліфікація  «Економіст».

Кар’єра

У 1978 році розпочав свій трудовий шлях. Працював на Кельменецькому цукровому заводі слюсарем.

З 1978 по 1980 рік проходив службу в Радянській Армії.

З 1985 по 1987 рік  займає посаду економіста  в Чернівецькому міськфінвідділом.

У період з 1987 по 1990 рік працює у Чернівецькому обласному фінуправлінні, спочатку старшим економістом, потім старшим ревізор-інспектором, потім - фахівцем першої категорії.

З 1990 по 1998 рік працює у Державній податковій інспекції в Чернівецькій області,  пройшов шлях від старшого податкового інспектора до першого заступника голови.

З 1998 по 2003 рр. – очолює Головне управління оподаткування фізичних осіб у Державній податковій адміністрації України.

З квітня по травень 2003 року займає посаду директора Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України.

З 2003 року – заступник голови Державної податкової адміністрації України.

З 2010 по 2011 рік - заступник голови Державної податкової служби України В. Захарченка.

З березня 2012 по березень 2014 року працював в органах внутрішніх справ на посаді заступника міністра внутрішніх справ України під керівництвом В. Захарченка.

Довідка

В ЗМІ зазначалось, що 2 липня 2014 року С. Лекарю було повідомлено про підозру у вчиненні злочину. 3 липня 2014 року Печерським районним судом Києва обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю. Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення масових вбивств громадян під час мирних акцій протесту, які проходили в Києві з листопада 2013 по лютий 2014 року. В ході досудового розслідування встановлено, що за дорученням колишнього міністра внутрішніх справ України В. Захарченко його заступник - керівник апарату С. Лекарь в січні 2014 р. організував незаконні поставки спеціальних засобів виробництва Російської Федерації для їх використання під час силового розгону протестувальників у Києві.  Поставлені спецзасоби не мали висновків відповідних відомств про безпеку і допустимості їх використання. 22 січня 2014 року Сергій Лекарь вніс на розгляд уряду проекти змін до правил застосування спецзасобів при охороні громадського порядку. Цього ж дня зазначені правила, якими дозволялося використання спеціальних коштів з РФ, були прийняті на засіданні уряду.

Досудове розслідування тривало, проводилися  слідчі дії. Нових повідомлень щодо результатів розслідування в ЗМІ не повідомлялось.

Родина

Одружений. Має  дітей.

Нагороди, відзнаки

Присвоєно звання Заслуженого економіста України (жовтень 2000 року),  Державного радника податкової служби 1-го рангу, присвоєно військове звання генерала-полковника МВС України (2012 року). Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня ( 2011 року).

Хобі

Полювання та туризм.

Компромат

Як зазначалось в ЗМІ, Сергій Лекарь з 2010 року був тісно пов'язаний роботою з Віталієм Захарченко. Після подій на Майдані, після зміни влади і втечі міністра МВС з України, почала з'являтися різноманітна інформація про зловживання Лекрем на службовій посаді. Так в ході журналістських розслідувань з'ясувалося, що він, зокрема,  брав активну участь в організації та контролі за грошовими потоками, які йшли з обласних структур МВС в головний київський офіс.