Досьє
26 квітня 2016
Стець Юрій Ярославович
Стець Юрій Ярославович

Міністр інформаційної політики України (з грудня 2014 року). Народний депутат України VI, VII, VIII (2014 року) скликань. Журналіст.

Місце народження та освіта

Народився 29 грудня 1975 року в місті Чортків Тернопільської області.

Впродовж 1992–1996 років навчався у Чернівецькому училищі мистецтв імені С. Воробкевича («Керівник фольклорного ансамблю» та «Організатор культурно-дозвільної діяльності»).

У 2000 році закінчив Харківський державний політехнічний університет, одержв спеціальність менеджера інформаційних систем. У 2011 році – отримав другу вищу освіту цього ж вишу за спеціальністю менеджер зовнішньоекономічної діяльності.

Кар'єра:

У 1990-1991 роках працював репортером Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії.

У 1992 році  - редактор представництва телеканалу «ICTV» у м. Чернівці.

З липня 1992 по 1993 рік - редактор, старший редактор телеканалу «ТВА» м. Чернівці.

З 1993 по 1997 рік - піар-менеджер фірми «Натан».

З 1997 по 2005 рік -  редактор  музичних програм, заступник генерального продюсера, з 2002 року - генеральний продюсер телерадіокомпанії «НБМ» (5 канал).

З 2005 року - генеральний продюсер ТОВ «Телерадіокомпанія «Експрес-Інформ».

З 2006 року - почесний голова Міжнародного благодійного фонду «Моя Україна».

З 2007 року - директор ТОВ «Телерадіокомпанія «НБМ - Радіо», увійшов до складу наглядової ради «5 каналу».

З 2007 року - народний депутат України VI скликання від Блоку «НАША Україна - Народна самооборона». На момент обрання депутатом - генеральний продюсер ТОВ «Телерадіокомпанія «НБМ». Секретар Комітету з питань свободи слова та інформації (2007 – 2012 рр.), голова Комітету (з 02.2012 року).

У 2012-2014 роках - народний депутат Верховної Ради України VII скликання. Член фракції ВО «Батьківщина». Член комітету з питань свободи слова та інформації.

З 2014 року - народний депутат України VIIІ скликання від партії «Блок Петра Порошенка»

З грудня 2014 року – міністр інформаційної політики України в уряді Арсенія Яценюка. Міністерство ще планується створити. Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому проект постанови про формування складу Кабінету міністрів України.

З квітня 2016 року - міністр інформаційної політики України в уряді Володимира Гройсмана.

Звання, нагороди

Заслужений журналіст України (2005 року).

Нагороджений Почесною грамота Кабінету Міністрів України (2008 року).

Сім'я

Одружений вдруге. Друга дружина - Яна Конотоп, журналіст, політичний оглядач («5 канал»). Подружжя виховує доньку Єву (2011 р.н.), доньку Яни Настю від першого шлюбу, двох синів від першого шлюбу Юрія – Владислава та Сергія.  

Дочку Юрія Єву хрестили Марина Порошенко разом з Юрієм Луценком.

Довідка

Юрій Стець давно знайомий з Президентом України Петром Порошенко, його кум і менеджер. Був генеральним продюсером «5 каналу», підконтрольного нинішньому Президентові. Цього літа очолив управління інформаційної безпеки Національної Гвардії України і навіть написав заяву про складання депутатських повноважень. Тоді ж передав пост глави партії президента «Солідарність» (пізніше перейменованої в «Блок Петра Порошенка»). За повідомленнями ЗМІ, Стець вважався негласним стратегом і куратором основних інформаційних активностей Глави держави.

Міністр Юрій Стець пояснив необхідність створення нового відомства, тим що інформаційна безпека в нинішньому світі є одним з ключових параметрів національної безпеки. Зазначив, що розробка стратегії національної інформаційної безпеки, управління відповідними ресурсами, захист національних інтересів, підтримка свободи слова в умовах воєнного конфлікту потребують ефективного та централізованого менеджменту. Він підкреслив, що Міністерство інформаційної політики необхідно лише на час військової агресії, а після її закінчення потреб у цьому відомстві не буде.

На момент створення нового відомства журналісти охрестили його «міністерством правди».