Досьє
24 травня 2016
Рябікін Павло Борисович
Рябікін Павло Борисович

Заступник голови Київської міськдержадміністрації Віталія Кличка (2014-2015 рр.). Народний депутат України III (2000–2002 рр.), IV, VII скликання від фракції ПП «УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка», заступник Міністра транспорту та зв'язку України (2005 – 2006 рр.).

Місце народження та освіта

Народився 6 червня 1965 року в м. Києві.

У 1989 році закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету імені Т. Шевченка, юрист-міжнародник. Впродовж 1989–1992 років – аспірантура там же.

Стажувався в 1987 році в Лейпцігському університеті, в 2000 році - в Кільському університеті.

Володіє англійською та німецькою мовами.

Кар’єра

У 1983 - 1985 роках служив в армії.

З 1989 року працював юристом консультантом «Юрзовнішсервіс».

З 1992 року - адвокат Київської міської колегії адвокатів.

З 2000 по 2002 рік – народний депутат України III скликання (виборчого округу Миколаївської області). На час виборів: юрисконсульт ТОВ «Василь Кісіль і партнери». Член групи «Відродження регіонів» (2000-2001 рр.), член фракції «Демократичний союз» (з 2001 р.), член Комітету з питань правової політики (з 2000 р.).

З 2002 року займав посаду юрисконсульта ТОВ «Василь Кісіль і Партнери».

З 2002 по 2005 рік – народний депутат України IV скликання (самовисуванець). Член фракції «Єдина Україна», член групи «Народовладдя», поза фракцією, член групи «Демократичні ініціативи», «Центр». Голова підкомітету з питань господарського законодавства Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій (з 2002 р.). Член фракції «Наша Україна» (з 2005 року).

У 2004 році став довіреною особою кандидата на пост Президента України В. Ющенка в ТВО N132. З березня 2005 року - член Ради «Наша Україна».

У 2005-2006 роках - заступник Міністра транспорту та зв'язку України.

З 2009 по 2010 рік – Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Данія.

Заступник директора - начальник порту ТОВ «Рекреаційно-оздоровчий центр «Зелений порт».

У 2012 році обраний народним депутатом України VII скликання від ПП «УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка».

У 2014-2015 рр. - заступник голови Київської міськдержадміністрації Віталія Кличка.

Статок

У 2013 році в декларації Павла Рябікіна було вказано 9 459 225 грн, в т.ч. матеріальна допомога – 34 850 грн. У власності декларанта та членів його родини  також зазначена нерухомість, в т.ч. нежитлові об’єкти,  машини, водні засоби, зокрема, плавдача, придбана у 2005 році за 1 053 019, 41 грн. Крім цього, суми на рахунках у банках та інших фінансових установах.   

Родина

Дружина - Рябікіна Галина Миколаївна, дочка - Анна.

Компромат

У ЗМІ Павла Рябікіна називають «генієм тіньових схем». Зокрема, за допомогою яких здійснюється виведення грошових коштів з України за кордон та їх легалізації. За інформацією ЗМІ, особливо активно Рябікін займався цією діяльністю у часи Павла Лазаренка. Свою допомогу в цьому питанні він також надавав Юхиму Звягільському, Костянтину Живаго, Ігорю Бакаю та іншим.

За повідомленнями ЗМІ, нібито під час роботи на посаді замміністра транспорту Рябікін був причетний до створення збиткової  компанії, яка займалась видобутком піску в Євпаторії. Разом з начальником Миколаївського порту успішно реалізовував схеми розкрадання держмайна. Вилучені завдяки цим схемам кошти, намагався повернути через створені ним фірми у вигляді «іноземних інвестицій». Через свою посередницьку фірму «Укрсервіс Мінтрансу» закуповував  для порту матеріали за цінами, що перевищували ринкові, завдяки чому виводив десятки мільйонів гривень. До цих схем начебто також були причетні й кримінальні «авторитети», що на той час вже жили за кордоном, а також впливові українські політики. За оцінками експертів, Рябікін також заробляв на проведені  днопоглиблювальних робіт у Миколаївському порту.

У ЗМІ з’явилась інформація, згідно з якою Павлу Борисовичу належить низка компаній, що займаються різними видами діяльності. Зокрема, юридична компанія ТОВ «РК Партнери» та ТОВ «Школа капітанів», яка фактично пропонує курси судноводіння на яхтах. Зазначається, що згідно фінансовій звітності одна з цих компаній майже не приносить доходу, а інша - взагалі його не має. Крім цього, за юридичною адресою "Школи капітанів" також  зареєстровано підприємство: ТОВ «Василь Кісіль і партнери» - одна з найбільш рейтингових юридичних контор України. В офіційній біографії Рябікіна зазначається, що на час виборів до парламенту він обіймав посаду юрисконсульта в цій компанії. Проте чим конкретно він займався, достеменно невідомо. За посиланнями у ЗМІ, ні однієї судової справи він не провів. Зараз Василь Кісіль, Олег Альошин, Олег Макаров належать до ділових партнерів Рябікіна.

Однією з компаній, яка також належить Павлу Борисовичу є, зокрема, ТОВ «Рекреаційно-оздоровчий центр« Зелений порт», яке розташовано в природоохоронній зоні. У 2012 році, на момент обрання народним депутатом Павло Рябікін був заступником директора цієї організації. З даним підприємством пов'язано ТОВ «Асіменія», засновниками якого виступають Рябікіна Галина Миколаївна (дружина) і ТОВ «Рекреаційно-оздоровчий центр« Зелений порт». ТОВ «Асіменія» фактично є яхт-клубом «Маячок». Він розташований на Жуковому острові і на його території знаходяться ресторан, тенісний корт, поле для міні-гольфу. Організації належить більше ніж 50 одиниць плавзасобів. За інформацією деяких ЗМІ, п’ятдесят відсотків «Маячка» нібито належать структурам, пов'язаним з Дмитром Фірташем. Рібікін цю інформацію не підтверджує.

Територія, на якій знаходиться «Маячок» належить до рекреаційної зони. Проте Київрада прийняла рішення про передачу цієї території під забудову, завдяки чому структури підконтрольні Рябікіну розпочали забудову і оформлення права власності. За непідтвердженою інформацією, Київрада також пішла назустріч Павлу Борисовичу в питанні стосовно виділення землі для зведення ЖК «Совські ставки».

Як вже зазначалось, Павло Борисович є співзасновником низки компаній, зокрема, ТОВ «Бонобо» (діяльність ресторанів) та ТОВ «Маєток на Музейному» (проведення будівельних робіт з реконструкції нежитлового приміщення під заклад громадського харчування). Другим співзасновником цих організацій є Омельченко Олена Борисівна, дружина Омельченка Олександра Олександровича – сина Омельченка Олександра Олександровича, колишнього мера Києва. Обидві організації зареєстровані за однією адресою, в центрі Києва, зараз там, зокрема, розташований ресторан «Sanpaolo».

Прямо або опосередковано Рябікін має відношення до організацій, які займаються різними видами діяльності. Зокрема, його дружина виступає єдиним засновником або співзасновником ТОВ «Денталенд» (стоматологічна діяльність), ТОВ «Софія АРТ» (торгівля), ТОВ «Крассула нова» (деревообробна промисловість) та інших. Окремим напрямком бізнесу керує рідний брат Павло Борисович Рябікін Андрій Борисович (громадянин Російської Федерації). Одна з компаній цього напрямку  - ТОВ «Теплологістік». Вона  є дилером систем водопостачання, опалення, радіаторного обладнання та ін., виконує проектування і монтаж всіх будівельних напрямів. Рябікін також має компанію, яка надає послуги із забезпечення інтернетом та інші. Зазначені товариства є лише частиною з тих, які належать Рябікіну та членам його родини.