Досьє
18 грудня 2014
Безлер Ігор Миколайович
Безлер Ігор Миколайович

Один з лідерів терористичної організації «ДНР», керівник терористів з незаконного збройного формування «Ополчення Донбасу», підполковник Головного розвідувального управління Росії у відставці. Має прізвисько «Біс», «Бєс» («Бес» рос.).

Біографія

Народився 30 грудня 1965 року в Сімферополі, Кримської області.

У 1994–1997 навчався у Військовій академії імені Дзержинського в Москві.

До 2002 року проходив службу в  підрозділах ГРУ ГШ ЗС РФ. За непідтвердженою інформацією Безлер брав участь у бойових діях в Афганістані та Чечні. За деякими даними, служив у 36-й гвардійської ракетної Віденської Червонопрапорної дивізії в місті Красноярську.

Закінчив службу у званні підполковника. Був нагороджений орденом Червоної Зірки. Демобілізувався з російської армії у званні підполковника. Має російський паспорт.

Ігор Безлер – вовк-одинка, сім'ї немає. Відомий як «Бес». Після демобілізації приїхав на Україну. Працював у комунальному підприємстві ритуальних послуг «Простір» міста Горлівка, з якого був звільнений в 2012 році за розкрадання огорож і пам'ятників, а також за вимагання грошей у літніх людей за місце на цвинтарі. Працював начальником служби безпеки кандидатів у народні депутати України від команди Шахова.

З 2012 року, після виборів, працював в службі безпеки ПАТ «Горлівський машинобудівник», а саме в команді Ігоря Крижановського, якого було обрано депутатом Донецької облради від Партії Регіонів. Очолював Горлівську громадську організацію воїнів-десантників.

Звільнившись у 2013 році, Безлер поїхав на батьківщину в Крим, де взяв безпосередню участь у подіях, пов'язаних з відділенням АР Крим від України. Зокрема, командував ротою ополчення, яка штурмувала українські військові частини. Після приєднання Криму до Росії Безлер повернувся в Горлівку, де керував захопленням районного відділу МВС України. За заявами СБУ, він причетний і до організації захоплення будівлі СБУ в Донецьку.

З квітня 2014 Ігор Безлер («Бес»), перебуває у всеукраїнському розшуку злочинців за запитом Служби Безпеки.

Він підозрюється в причетності до вбивства депутата Горлівської міської ради Володимира Рибака, яке було скоєно в квітні 2014 року.

Українське МВС звинувачувало Безлера в підготовці замаху на главу відомства Арсена Авакова.

Безлером та його угрупуванням були скоєні чисельні вбивста, напади на військових, також терористичні акти на харківській залізниці.

У листопаді в ЗМІ з’явилась інформація про, що знищення Ігора Безлера.

В СБУ та РНБО відзначили, що шукають підтвердження цієї інформації.