Досьє
6 січня 2015
Плотницький Ігор Венедиктович
Плотницький Ігор Венедиктович

 Голова Ради Міністрів терористичної організації Луганська Народна Республіка  (з серпня 2014 року), один з лідерів ЛНР.

Біографія

Народився  26 червня 1964 року  в  Луганську.

З 1982 по 1991 рік проходив службу в Збройних Силах СРСР. У 1985 р. (за іншими даними – 1987 р.) закінчив Пензенське артилерійське інженерне училище. Службу закінчив у званні майора.

У 2008 році закінчив Магістратуру Східноукраїнського університету ім. В. Даля, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Державна служба» та здобув кваліфікацію магістра державної служби.

З 1992 року працював у різних фірмах на посадах менеджера і заступника директора з комерційних питань. 1996 року створив приватне підприємство «ТФ Скарабей». Мав власну АЗС в Луганську. Проте бізнес був невдалим і АЗС довелося продати.

З 2004 по 2012 рік  почав роботу в обласній інспекції у справах захисту прав споживачів, займав  посаду головного спеціаліста, заступника начальника відділу, начальника відділу з контролю якості та реалізації непродовольчої групи товарів та ПММ, начальника відділу ринкового нагляду. Впродовж цих восьми років займався перевіркою підприємців та стягненням шрафів.

У квітні 2014 року очолював терористичний батальйон «Заря».

У травні 2014року  Ігор Плотницкий був призначений міністром оборони самопроголошеної терористичної Луганської Народної Республіки.

Деякі українські ЗМІ вважають, що саме Плотницкий спланував операцію зі знищення частин української армії під Зеленопіллям.

20 серпня 2014 року призначений прем'єр-міністром самопроголошеної Луганської Народної Республіки.

Ігор Плотницкий одружений. Є син і дочка.

Справа Савченко

У жовтні  2014 році  Генеральна прокуратура України звинуватила Ігоря Плотницького та громадянина РФ Олександра Попова у викраденні української льотчиці Надії Савченко. Згідно з інформацією відомства, у червні 2014 року вони вчинили напад на батальйон «Айдар», захопили в полон Савченко та вивезли льотчицю в Луганськ, а 23 червня зі збройним супроводом вивезли з України.