Досьє
24 травня 2016
Бородай Олександр Юрійович
Бородай Олександр Юрійович

Один з лідерів самопроголошеної Донецької Народної Республіки, заступник і генеральний радник Голови Ради Міністрів самопроголошеної ДНР.

Біографія

Народився 25 липня 1972 року в Москві. Батько - філософ Юрій Бородай. Сестра — фахівець з античної та середньовічної філософії Тетяна Бородай.

Один з керівників Федеральної служби безпеки (ФСБ) та ідеологів так званого «російського світу». На думку експертів, працює під офіційним «прикриттям» журналіста, політолога.

У 1994 році закінчив  філософський факультет Московського державного університету імені М. В. Ломоносов, пізніше – аспірантуру (спеціалізація - соціальна філософія, проблеми етнічних конфліктів і теорія еліт).

Під час політичної кризи восени 1993 року Бородай брав безпосередню участь у подіях в Москві, входив до складу однієї з бойових груп, які були  на боці Верховної Ради РФ у протистоянні з президентом Борисом Єльциним.

У грудні1993 року Олександр Бородай працював у Російському фонді реформ експертом, звідки звільнився  у липні 1994 року і поїхав у Чеченську Республіку в якості військового кореспондента РІА Новини. Бородай знімав репортажі про першу чеченську війну для телевізійних каналів ОРТ та НТВ, в 1996 році почав систематично публікувати статті в газеті «Завтра», потім став військовим оглядачем. Основною тематикою публікацій була ситуація на Північному Кавказі, проблеми міжнаціональних відносин на території колишнього СРСР, проблеми армії.

У 1998 році Бородай розпочав активну діяльність у ролі радника з інвестицій в  медіа та  незалежного PR-консультанта. Брав  беручи участь у низці виборчих компаній різного рівня. Виконуючи обов’язки  спецкореспондента газети «Завтра», в 1999 році Олександр Бородай разом з Ігорем Стрєлковим їздив у Дагестан для підготовки репортажу про Кадарску зону.

З 2001 року Олександр Бородай є співзасновником та генеральним директором консалтингового агентства «Соціомастер». Деякий час  працював замглавредактора журналу «Російський підприємець». Тривалий період часу Бородай в якості консультанта співпрацював з підприємцем Костянтином Малофєєвим (співвласником "Ростелекома"), був представником інвестиційного фонду Marshall Capital. Протягом 15 останніх років Олександр Бородай займається політологією.

Весною  2014 року Бородай, як приватна особа (за його власним твердженням) бере участь у подіях, пов'язаних з приєднанням Криму до Росії. Потім він, як і його друг і соратник Ігор Стрєлков, став одним з лідерів ополчення на південному сході України.

16 травня 2014 року Олександр Бородай був затверджений на посаді голови Ради Міністрів самопроголошеної Донецької Народної Республіки.

7 серпня 2014 року  одав у відставку і зайняв посаду заступника і генерального радника голови Ради міністрів терористичної самопроголошеної ДНР.

У 2014 році авторитетний журнал Foreign Policy опублікував топ-100 мислителів року, серед яких політики, громадські активісти, діячі мистецтва, бізнесмени і навіть терористи.  До списку потрапив і колишній «прем'єр» ДНР Олександр Бородай.