Досьє
18 грудня 2014
Губарєв Павло Юрійович
Губарєв Павло Юрійович

Лідер політичного руху «Новоросія», очолює  організацію «Народне ополчення Донбасу». Керує мобілізаційним управлінням міністерства оборони самопроголошеної терористичної  Донецької Народної Республіки .

Біографія

Народився 10 березня 1983 р. у Сєвєродонецьку, нині Луганська область.

У 2005 році закінчив факультет історії Донецького національного технічного університету, у 2007 році -  факультет менеджменту Донецького національного технічного університету. У 2009 році - факультет соціально-економічного управління Харківського інституту Національної академії державного управління.

Заснував компанію «Морозко» (організація дитячих свят) та компанію Patison, яка займалась виготовлення зовнішньої реклами, з офісами у Донецьку та Києві. Серед клієнтів підприємства: зокрема, ФК «Шахтар», Укртелеком, Фуршет, ProCredit Bank.

В юності був членом російського праворадикального неофашистського руху «Російська національна єдність». На виборах 2006 року обраний депутатом Куйбишевської районної ради Донецька, очолив фракцію блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція». У 2006 році очолював громадську організацію «Європейський вибір». В 2007 році склав депутатські повноваження. В 2010 році Губарєв став  довіреною особою кандидата в народні депутати, що представляла партію С. Тігіпка «Сильна Україна».

У лютому 2014 року виступив на сесії Донецької міської ради з ультиматумом до донецьких депутатів визнати нелегітимними Верховну Раду України, Кабінет Міністрів Арсенія Яценюка, Донецьку ОДА.

Став відомим, зокрема, завдяки своїй участі у проросійських виступах у Донецькій області у березні 2014 року, коли був проголошений своїми прихильниками «народним губернатором» Донеччини.

6 березня 2014 року заарештований СБУ  та доставлений до Києва. Утримувався під вартою. За інформацією ЗМІ, клопотання про звільнення «народного губернатора» виходили від активістів ДНР і глави російського МЗС Сергія Лаврова. 7 травня 2014 року Губарєв був звільнений в обмін на бійця спецназу СБУ «Альфа», захопленими в полон ополченцями.

Після повернення з СІЗО брав активну участь у створенні ДНР. Став одним із засновників  руху «Новоросія».

 За інформацією в ЗМІ, у жовтні 2014 року на трасі Ростов-на-Дону — Донецьк автомобіль, в якому перебував Губарєв, був обстріляний невідомими. Павла  було госпіталізовано в одну з лікарень Ростова-на-Дону.