Події
2 березня 2015
В Троїцькому бойовики розбили з “Градів” православну церкву
Кам’яна православна церква була збудована у 1840-му році. Храм не змогли знищити ні німецькі загарбники, ні комуністи-безбожники, його зруйнували тепер ті, хто називає себе поборниками “православного міра.
news-image

Село Троїцьке Попаснянського району перебувало на постійній лінії вогню під час боїв за Дебальцево, тому зазнавало практично безперервних обстрілів і пережило кілька штурмів бойовиків за участі танків та російських регулярних військ, повідомляє Є | Єдність.інфо із посиланням на прес-службу Луганської обласної державної адміністрації.

Більшість селян виїхали на безпечні території, зараз у Троїцькому проживає всього близько 300 людей (у мирний час було понад тисячі). Лінії електропередач тут перебиті, опори повалені, торгові точки закриті, автобусного сполучення немає. Продукти в Троїцьке завозять тільки з гуманітарними вантажами, один із яких (20 тонн продуктів харчування) привіз голова Луганської ОДА Геннадій Москаль.

"З початку лютого Троїцьке нещадно обстрілювали з “Градів” та артилерії, тут купа розбитих житлових будинків, є загиблі серед мирних мешканців," — розповідає Г.Москаль.
"Крім того, бойовики розбили кам’яну православну церкву, збудовану ще в 1840-му році. Навколо церкви купа вирв від обстрілів, а деякі снаряди влучили прямо в будівлю, пробили дах і вибухнули всередині. Вівтар повністю розбитий, ікони посічені осколками, священні книги валяються на землі… Це один із найбільших православних храмів Луганщини, який пережив дві війни – громадянську та другу світову війну, а також радянську владу. Храм не змогли знищити ні німецькі загарбники, ні комуністи-безбожники, його зруйнували тепер ті, хто називає себе поборниками “православного міра”. Жодного сенсу обстрілювати церкву і школу не було, тут не дислокувалися українські військові. Найближчий опорний пункт — на околиці Троїцького за три кілометри звідси…" - зазначив голова ЛОДА.