Україна
13 червня 2020
Дмитро Разумков обґрунтував необхідність російської мови в Україні
Через окупантів: Разумков пояснив, навіщо Україні потрібна російська мова
news-image

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков прокоментував свої слова про необхідність змінити закон про мову. Він пояснив навіщо потрібні квоти для російської мови і як це допоможе повернути окуповані території, пише «Є!»  з посиланням на rbc.ua.           

На думку Разумкова, питання мови не повинен роз'єднувати суспільство.

Ми не піднімали питання мови під час виборів, не піднімали в Раді. Я вважаю, що не треба брати питання, які роз'єднують суспільство. І сприйняття тих чи інших процесів на сході і заході кардинально різняться. Тим більше, на окупованому сході. Тому я особисто ніколи не будував кампанії навколо мови і вважаю, що це неправильно. Якщо ми говоримо про мову, то закон про мову повинен влаштовувати всіх і відповідати Конституції", - вважає Разумков.

Чиновник також пояснив, чому потрібні квоти для російської мови.

Я непогано говорю і на українському, і на російській, іноді і англійською. Але якщо ми говоримо про певні процесах, то давайте згадаємо позицію наших зарубіжних партнерів. Що про нього сказала Венеціанська комісія? Є багато питань. Але гуманітарні питання повинні об'єднувати суспільство. ви ніколи його не об'єднаєте питаннями економіки або податків. якщо ми говоримо про повернення тимчасово окупованих територій і людей, які там живуть, то це також один з механізмів комунікації з ними. і якщо ми будемо займати з тих чи інших питань, в тому числі історії, радикальні позиції, то це не додасть нам в переговорах", - підкреслив глава ВР.

Читайте також: США нададуть Україні 250 мільйонів доларів безпекової допомоги.

Читайте також:Суд дозволив примусово привести Стерненка для вручення підозри в СБУ