Суспільство
30 червня 2020
Більше 80% працівників хочуть перейти на віддалену роботу після скасування карантину
Повернутися в офіс хочуть представники роздрібної торгівлі, юридичного та транспортно-логістичного секторів.
news-image

Майже 50% опитаних залишилися б працювати дистанційно 1-2 дня, а інші - 3 і більше днів на тиждень, пише UBR.

Продуктивність праці не змінилася через віддаленого режиму для 51% працівників, у 26% -  працездатність навіть зросла, а у 23% -  показники продуктивності знизилися. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Colliers International серед понад 5 тис. респондентів з 25 країн, починаючи з березня поточного року.

Дистанційна робота: які тенденції на ринку праці - фото 2

При цьому 82% опитаних хотіли б працювати один день в тиждень або більше з дому після зняття карантину. Найбільша кількість бажаючих працювати дистанційно в таких галузях: фармацевтична, освітня, дослідницька та IT-сектор.

Дистанційна робота: які тенденції на ринку праці - фото 3  

Повернутися в офіс хочуть представники роздрібної торгівлі, юридичного та транспортно-логістичного секторів. Але навіть працівники цих напрямків - більш 70% респондентів - виявляють бажання працювати один день в тиждень або більше з дому.

До того ж більшість респондентів (88%) відзначили, що їхній керівник здатен керувати командою дистанційно. Представники медіаіндустрії, автомобільного, юридичного, освітнього і наукового секторів менш позитивно оцінюють здатність менеджерів управляти на відстані.

Дистанційна робота: які тенденції на ринку праці - фото 4

Нагадаємо, уряд планує запровадити нову пенсійну реформу, яка запрацює з 2021 року. ЗМІ запевняють, що у ній зокрема передбачать скасування пільгових пенсій. Мовиться про тих, хто може достроково виходити на пенсії. Усе через те, що наразі бракує грошей, аби забезпечити всіх українських пенсіонерів гідними пенсіями.

Як ми повідомляли, у середні червня українці активізували пошук роботи за кордоном. Це відбувається на тлі помірного зростання попиту на робочу силу та відкриття кордонів. Як зазначається в огляді, кількість нових вакансій та резюме в середині України продовжила зростання у більшості секторів та міст, однак попит на робочу силу залишається слабшим порівняно з докарантинним рівнем.

До речі, у рамках проєкту "Дороги та робота" працевлаштовано 7 729 дорожників. Такі дані було подано на 12 червня. На сайті проєкту актуальними залишаються 1 415 вакансій у галузі дорожнього будівництва. Серед них — інженерні спеціальності, геодезисти, машиністи, виконроби, водії тощо.