Світ
3 липня 2020
Польща відновила карантин для авіапасажирів з України
Україну вилучили з переліку країн поза межами Євросоюзу, з аеропортів яких пасажири мають право в’їжджати на територію Польщі без обов’язкового карантину.
news-image

З 3 липня Польща відновлює обов’язковий 14-денний карантин для авіапасажирів, які прилітають з України. Раніше це рішенняскасували 1 липня.  

Про це йдеться у розпорядженні міністра внутрішніх справ Польщі, повідомляє hromadske.

Так, Україну вилучили з переліку країн поза межами Євросоюзу, з аеропортів яких пасажири мають право в’їжджати на територію Польщі без обов’язкового карантину.

Документ передбачає і інші зміни. Зокрема у розпорядженні розширився перелік категорій, які звільняють від проходження карантину після перетину кордону. Йдеться про учнів, студентів різних форм навчання, слухачів вишів післядипломної освіти, аспірантів, які документально доведуть на кордоні факт навчання в Польщі. Також ця норма поширюється на вчених, які проводять тут наукову чи дослідницьку роботу.

Як і раніше, від проходження 14-денного карантину у Польщі звільняються члени екіпажів повітряних та морських суден; люди які працюють на морських видобувних платформах, виконують роботи щодо реалізації стратегічних енергетичних проєктів; водії, які здійснюють міжнародні пасажирські перевезення; екіпажі потягів міжнародного сполучення. Також у карантин не відправляють членів дипломатичних місій, представників міжнародних організацій та членів їхніх сімей, громадян ЄС та їхніх найближчих родичів, резидентів інших країн ЄС, які прямують через Польщу транзитом.

Раніше Польща також відмовилася відновлювати авіасполучення з Україною: усі заплановані рейси скасували.

Зазначимо, через «Шегині» на кордоні з Польщею відновили рух автотранспорту.

Читайте також:Польща звинуватила Путіна в спотворенні історії, щоб послабити Захід