Політика
3 липня 2020
Відставка Смолія: Рада винесла рішення щодо голови НБУ
Під час засідання парламенту нардепи вирішили, чи йде у відставку глава Нацбанку Яків Смолій
news-image

Верховна Рада України схвалила відставку голови Національного банку України Якова Смолія. Про це стало відомо в ході засідання парламенту, яке транслювалося в ефірі телеканалу "Рада", пише «Є!».

Так, нардепи розглянули проект постанови про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку України, яку вніс президент після отримання заяви Смолія про звільнення. "За" відставку проголосували 286 парламентаріїв.

Зазначимо, що Смолій виступив з промовою під час засідання. Він заявив, що політичний тиск не дозволяє ефективно вести діалог.

Розмова, де один говорить про економіку та фінанси, а інший тільки чує свої політичні інтереси, приречений на поразку", - сказав Смолій. - Чи означає моя відставка, що незалежність НБУ вдалося зламати? Ні. Це протест, сигнал попередження, червона лінія. Своєю відставкою я хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні".

При цьому він додав, що у НБУ залишаються працювати тисячі висококласних професіоналів, щоб зберегти макроекономічну і фінансову стабільність.

Однак вкрай важливо, щоб їх роботі припинили заважати. Щоб президент, уряд і політики налагодили ефективну взаємодію з НБУ", - зазначив Смолій.

Також читайте: Юрій Левченко: «Закликаю підписати петицію про відставку вічно «тимчасового» міністра Авакова»

Читайте також:Юрій Левченко: «Закликаю підписати петицію про відставку вічно «тимчасового» міністра Авакова»