Події
9 липня 2020
У Вінниці реставрують музей-садибу Михайла Коцюбинського
Музей-садиба М. Коцюбинського був відкритий у 1927 році. Він є пам’яткою історії національного значення і своєрідною візитівкою Вінниці.
news-image

У Вінниці проводять перший етап ремонтно-реставраційних робіт літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського.

Про це повідомили у пресслужбі Вінницької міської ради.

У внутрішніх приміщеннях виконані «чорнові» роботи, реставрується дах та вікна. Вони матимуть автентичний вигляд – такий як був за життя Михайла Коцюбинського.

Музей-садиба  М. Коцюбинського був відкритий у 1927 році. Він є пам’яткою історії національного значення і своєрідною візитівкою Вінниці. Щороку цей музей відвідує понад 25 тисяч туристів не лише з різних міст України, а й з інших країн.

За останні пів століття серйозні відновлювальні роботи тут не проводились. У лютому цього року в музеї розпочався перший етап реставраційних робіт. Він включає ремонт хати, комори та сторожки. Це основні об’єкти музейного комплексу. 

Під час реставрації дуже важливо зберегти історичний вигляд садиби письменника, де він народився і жив з перервами 33 роки. Тому реконструкція проводиться із максимальним збереженням автентичного вигляду. 

Реставрація розпочалась з хати. Спочатку тут розібрали стару підлогу, провели її гідроізоляцію, залили бетонну стяжку, підсилили стіни та фундамент, а також оновили електропроводку. Провели реставрацію внутрішніх балок на стелі у трьох кімнатах.

Триває ремонт даху. Він має такий вигляд, як при житті письменника. частково  відновили й вікна. Вони скляні і мають дерев’яні рами, пофарбовані у зелений колір.

Далі робітники мають виконати «чистові» роботи, реставрувати веранду, облаштувати системи опалення, пожежної та охоронної сигналізації.

Як ми писали, українець заснував музей селфі в США. Людям потрібно щось нове, кольорове і яскраве. Всі розуміють, що сучасна молодь – це покоління Instagram.

Також стало відомо, що у Києві з'явиться віртуальний музей Івана Франка. Реалізація такого проєкту допоможе актуалізувати постать І. Франка в суспільстві, популяризуватиме історико-культурне надбання в Україні та за кордоном, сприятиме збереженню культурної спадщини Івана Франка і його родини.

До речі, Хмельницький музей виграв 300 тисяч гривень на ребрендинг. Осучаснення закладу стало можливим завдяки перемозі проєкту музейників у конкурсі від Українського культурного фонду.

Варто нагадати, що у Франківську відкривають перший в країні музей спорту. Перший в Україні музей спорту відкривають у Івано-Франківську на базі крайової організації фізкультурно-спортивного товариства Україна.

Читайте також:В Одесі створюють туристичний додаток: що там буде