Події
28 липня 2020
Майже 3 мільйони сайтів опинилися під загрозою через витік даних з Cloudflare- РНБО
З них – більше 6,5 тисяч з доменом «ua» та 45 з доменом «gov.ua»
news-image

Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України (НКЦК) виявив в DarkNet опублікований перелік з майже 3 мільйонів сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS та ряду інших кібератак.

Про це повідомляє пресслужба РНБО на сайті. 

Сервіс Cloudflare надає мережеві послуги із приховування справжніх ІР-адрес для пом’якшення DDoS-атак, роботи служб безпеки в інтернеті та сервісів сервера розподілених доменних імен.

Опублікований перелік містить реальні ІР-адреси сайтів, що створює загрози спрямованих на них атак. Зокрема серед таких адрес 45 записів з доменом «gov.ua» та більше 6,5 тисяч з доменом «ua», зокрема, ресурси, що належать об’єктам критичної інфраструктури.

НКЦК повідомляє, що інформація стосовно частини україньских ресурсів є застарілою. Однак, інша частина залишається актуальною. Фахівці центру попередили власників ресурсів про загрозу. Їм пропонують змінити ІР-адреси та посилити заходи кібербезпеки.  

Нагадаємо, на початку червня 2020 року НКЦК зафіксував на території України новий тип DDOS-атаки, що використовується для блокування мереж провайдерів зв’язку.

Раніше хакери зламали сторінки у Twitter відомих американців, зокрема Білла Гейтса, Ілона Маска і Каньє Веста.

Також повідомляли, що Росію звинуватили у спробі викрадення даних про вакцину від коронавірусу.

Нагадаємо, Apple випустила безкоштовні iPhone для хакерів.

Читайте також:Хакери зламали сайт Шарія та опублікували на ньому фейкове вибачення перед Нацкорпусом