Україна
31 липня 2020
Справу, яку відкривали проти Порошенка через Томос, закрили
Після закриття цією справи в ДБР залишається понад 20 інших справ, в яких фігурує Порошенко.
news-image

Слідчі Державного бюро розслідувань закрили справу проти п’ятого президента України Петра Порошенка щодо «розпалювання міжнаціональної ворожнечі» під час отримання Томосу про автокефалію та створення Православної церкви України.

Про це заявив виконувач обов'язків Директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов під час брифінгу.

За його словами, це кримінальне провадження стосувалося скасування реєстрації Української православної церкви Київського патріархату й було зареєстроване на підставі рішення суду ще за керівництва Романа Труби.

Соколов каже, що провадження було відкрите за заявою вірян УПЦ КП, які стверджували, що вони позбавлені можливості вільного користування храмами цієї громади. Проте раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявляв, що позов подав почесний патріарх ПЦУ й колишній очільник УПЦ КП Філарет.

Після проведення досудового розслідування та оцінки всіх можливих фактів цю справу закрили. Слідчі не знайшли в діях Порошенка ознак кримінального правопорушення, яке можна розцінювати як порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

Після закриття цією справи в ДБР залишається понад 20 інших справ, в яких фігурує Порошенко.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві ліквідували Православну церкву України Київського патріархату і створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Епіфанія. У Стамбулі він отримав Томос від Вселенського патріарха Варфоломія, який проголошує автокефалію ПЦУ.

Зазначимо, УПЦ Московського патріархату просить Варфоломія відкликати томос.

Нагадаємо, Філарет розкрив домовленості з Епіфанієм і Порошенком щодо ПЦУ.

Читайте також:Мінінформ витратив 44 млн грн на рекламу Томосу та інших ініціатив Порошенка, - ЗМІ